Trwa ładowanie...

Donald Tusk kontra Andrzej Duda. Sondaż

Andrzej Duda mógłby liczyć na 50 procent poparcia w II turze wyborów prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu. Na Donalda Tuska chciałoby głosować 45 proc. ankietowanych.

Share
Donald Tusk kontra Andrzej Duda. Sondaż
Źródło: PAP, fot: PAP
da9ufi2

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził Kantar Millward Brown SA. 5 procent respondentów nie wiedziało, kogo wybrać w hipotetycznym pojedynku między obecnymi prezydentem i szefem Rady Europejskiej.

TVN przypomina poprzednie tego typu badania - z kwietnia oraz lipca 2017 roku. 7 miesięcy temu na Andrzeja Dudę wskazało 53 proc. badanych, na Tuska - 44. Tyle samo uzyskał w lipcu minionego roku. Wtedy w ewentualnej II turze poparcie dla Andrzeja Dudy deklarowało 52 proc. ankietowanych.

infogram.com
Źródło: infogram.com

Sondaż został zrealizowany w dniach 19-20 listopada 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby.

Europejski projekt Tuska? Polacy sceptyczni

Jeszcze mniejszym poparciem i popularnością cieszy się inicjatywa powołania wspólnej listy europarlamentarnej pod patronatem Tuska. O projekcie mówi się od kilku miesięcy, a według ubiegłotygodniowej "Rzeczpospolitej" mieliby go tworzyć politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL oraz część lewicy.

Zobacz także: Trudne pytanie o Tuska. Borys Budka odpowiada

Ponieważ projekt znajduje się na wstępnym etapie, a rozmowy na jego temat toczą się zakulisowo, niewielu uczestników badania w ogóle słyszało o takim rozwiązaniu. Projekt był znany jedynie 26 proc. ankietowanych - wynika z badania zleconego przez WP na panelu Ariadna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da9ufi2

Podziel się opinią

Share
da9ufi2
da9ufi2
Więcej tematów