Trwa ładowanie...
d4jwk9l

Sondaż prezydencki. Starcie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem zapowiada się emocjonująco

Będzie gorąco - jeśli w wyborach prezydenckich w szranki w Andrzejem Dudą stanie Donald Tusk. Z najnowszego sondażu wynika bowiem, że obaj przejdą do drugiej tury, a w niej jeden z nich uzyska minimalną przewagę. Naprawdę niewielką.
Share
Liczba sympatyków Andrzeja Dudy jest porównywana do liczby zwolenników Donalda Tuska
Liczba sympatyków Andrzeja Dudy jest porównywana do liczby zwolenników Donalda TuskaŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4jwk9l

Dwa proc. - tyle, jak wynika z sondażu przeprowadzonego rzecz IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej", wyniesie różnica między poparciem dla Andrzeja Dudy i Donalda Tuska w II turze wyborów. Oczywiście jeśli zdecydują się kandydować na prezydenta Polski.

Kto zyska te 2 proc. więcej, jeśli wyniki sondażu przełożą się na rzeczywiste poparcie? Obecna głowa państwa Andrzej Duda. Z badania wynika, że w drugiej turze zagłosowałoby na niego 46 proc. Polaków, a na byłego premiera, szefa Rady Europejskiej - 44 proc. badanych.

10 proc. albo nie wzięłoby udziału w głosowaniu w II turze, albo nie ma zdania w sprawie.

d4jwk9l

Zobacz także: "Haniebne" okładki z Tuskiem. Tomasz Siemoniak mówi o "obsesji"

Zanim Duda i Tusk przeszliby do drugiej tury, w pierwszej, według sondażu, uzyskaliby kolejno: 37 proc. i 36 proc. W pierwszej trójce znalazłby się też Robert Biedroń z 10-procentowym poparciem.

Poza nią byliby z kolei Paweł Kukiz (4 proc. głosów) i Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.) oraz Janusz Korwin-Mikke (1 proc.).

Gdyby to Biedroń przeszedł do drugiej tury z Dudą, na co wyniki sondażu jednak nie wskazują, przegrałby z konkurentem 8 proc.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jwk9l

Podziel się opinią

Share
d4jwk9l
d4jwk9l
Więcej tematów