Trwa ładowanie...
dhwauzj

Sondaż prezydencki. Starcie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem zapowiada się emocjonująco

Będzie gorąco - jeśli w wyborach prezydenckich w szranki w Andrzejem Dudą stanie Donald Tusk. Z najnowszego sondażu wynika bowiem, że obaj przejdą do drugiej tury, a w niej jeden z nich uzyska minimalną przewagę. Naprawdę niewielką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liczba sympatyków Andrzeja Dudy jest porównywana do liczby zwolenników Donalda Tuska
Liczba sympatyków Andrzeja Dudy jest porównywana do liczby zwolenników Donalda Tuska (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dhwauzj

Dwa proc. - tyle, jak wynika z sondażu przeprowadzonego rzecz IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej", wyniesie różnica między poparciem dla Andrzeja Dudy i Donalda Tuska w II turze wyborów. Oczywiście jeśli zdecydują się kandydować na prezydenta Polski.

Kto zyska te 2 proc. więcej, jeśli wyniki sondażu przełożą się na rzeczywiste poparcie? Obecna głowa państwa Andrzej Duda. Z badania wynika, że w drugiej turze zagłosowałoby na niego 46 proc. Polaków, a na byłego premiera, szefa Rady Europejskiej - 44 proc. badanych.

10 proc. albo nie wzięłoby udziału w głosowaniu w II turze, albo nie ma zdania w sprawie.

dhwauzj

Zobacz także: "Haniebne" okładki z Tuskiem. Tomasz Siemoniak mówi o "obsesji"

Zanim Duda i Tusk przeszliby do drugiej tury, w pierwszej, według sondażu, uzyskaliby kolejno: 37 proc. i 36 proc. W pierwszej trójce znalazłby się też Robert Biedroń z 10-procentowym poparciem.

Poza nią byliby z kolei Paweł Kukiz (4 proc. głosów) i Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.) oraz Janusz Korwin-Mikke (1 proc.).

Gdyby to Biedroń przeszedł do drugiej tury z Dudą, na co wyniki sondażu jednak nie wskazują, przegrałby z konkurentem 8 proc.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów