Beata Szydło może zostać Marszałkiem Sejmu. Zasugerować miał to sam prezydent Andrzej Duda

Ważą się losy Beaty Szydło jako premiera polskiego rządu. Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że może ona zostać Marszałkiem Sejmu. Zastąpi tym samym Marka Kuchcińskiego. Sugestia dotycząca dalszej kariery Szydło miała paść z ust Andrzeja Dudy podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło w Sejmie
Beata Szydło w Sejmie (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
WP

Według ostatnich informacji premierem ma zostać Mateusz Morawiecki, Wcześniej sugerowano, że to Jarosław Kaczyński stanie na czele rządu.

Wiadomo, że zakończyło się spotkanie Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Premier i szef partii rozmawiali ze sobą w cztery oczy. Jeszcze dziś wieczorem ma zapaść decyzja dotycząca zmiany na stanowisku prezesa rady ministrów.

Szydło zostanie Marszałkiem Sejmu?

WP

Ale jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM, stanowisko dla Szydło zostało już ustalone. Zostanie Marszałkiem Sejmu, zastepując tym samym Marka Kuchcińskiego. Sugestia dotycząca dalszej kariery Szydło miała paść z ust Andrzeja Dudy podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Jak donosi RMF FM, prezydent miał podkreślić, że "Beata Szydło, która stała zarówno za jego sukcesem wyborczym, jak i sukcesem wyborczym PiS, nie może z dnia na dzień trafić do ław sejmowych jako szeregowy poseł". Możliwe, że Andrzej Duda chce stanowiska Marszałka Sejmu dla Beaty Szydło. Chodzi o to, żeby "gwarantowała lepszą współpracę Pałacu Prezydenckiego z Sejmem".

WP

Przecieki w sprawie Beaty Szydło potwierdza także dziennikarz Andrzej Gajcy. Według jego informacji, premierem zostanie Mateusz Morawiecki.

O tym, że Beata Szydło może zostać Marszałkiem Sejmu pisaliśmy już wcześniej. Wtedy jednak sugerowaliśmy, że premierem rządu zostanie jednak sam Jarosław Kaczyński.

WP

Zamieszanie wokół rekonstrukcji rządu trwa nadal. Nic nie wiedzą nawet członkowie PiS. "Nie ma żadnej decyzji o zmianie premiera" - powiedziała rzeczniczki PiS. Beata Mazurek. Z kolei wicemarszałek Ryszard Terlecki pytany, czy dzisiaj poznamy nazwisko nowego premiera odparł, że "z pewnością".

Informacyjny chaos w Sejmie. Co się dzieje w PiS?

WP

Jak donosi reporter WP Kamil Sikora, w Sejmie panuje informacyjny chaos, także wśród szeregowych posłów PiS. Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie nawet ustalić, co będzie się działo przez resztę dnia. Jeszcze w środę informowano o czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, czyli grona 34 polityków uznawanych za kierownictwo partii.

Później pojawiła się jeszcze informacja o wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego, który miałby się odbyć po posiedzeniu Komitetu.

Na Nowogordzkiej spotyka się Komitet Polityczny PiS. Ma on podjąć decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu. Możliwe, że nazwisko nowego premiera poznamy jeszcze dzisiaj.

Polub WP Wiadomości
WP
WP