Spotkanie premier Szydło z Kaczyńskim dobiegło końca. Rozmawiali w cztery oczy

Zakończyło się spotkanie Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Premier i szef partii rozmawiali ze sobą w cztery oczy. Jeszcze dziś wieczorem ma zapaść decyzja dotycząca zmiany na stanowisku prezesa Rady Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier i szef PiS-u rozmawiali ze sobą godzinę
Premier i szef PiS-u rozmawiali ze sobą godzinę (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)

Beata Szydło i Jarosław Kaczyński rozmawiali ze sobą ok. godzinę. Jak podaje RMF FM, podczas spotkania byli sami. Przed godz. 14 siedzibę PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie opuściła premier. Później z budynku wyszedł szef PiS.

W czwartek o godz. 18 spotka się komitet Polityczny PiS. Około godz. 20 ma rozpocząć się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Najprawdopodobniej ok. godz. 22 zostanie ogłoszone nazwisko nowego premiera - jeśli dojdzie do zmiany na tym stanowisku.

Wiele jednak na to wskazuje. Od dłuższego czasu trwają spekulacje dotyczące dymisji premier. Jeden ze scenariuszy zakłada, że jej miejsce zajmie Jarosław Kaczyński. Jednak od kilku dni głośno jest o kandydaturze wicepremiera i ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Zgromadzenie Narodowe. Owacje dla premier Szydło

Beata Szydło w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja unikała odpowiedzi na pytanie o to, czy zostanie na swoim stanowisku. - Ja wierzę w mądrość prezesa Jarosława Kaczyńskiego - konsekwentnie twierdziła premier.

Źródło: RMF FM, WP

Polub WP Wiadomości