Trwa ładowanie...

Angela Merkel i Martin Schultz zmierzą się w telewizyjnej debacie. Przewidywana rekordowa oglądalność

W niedzielę wieczorem jeden program będzie miał rekordową oglądalność: telewizyjny pojedynek kanclerz Angeli Merkel i kontrkandydata z SPD Martina Schulza. Oboje spotkają się w studiu na 90-minutowy pojedynek telewizyjny, który będzie na żywo transmitowany przez stacje ARD, ZDF, RTL i SAT1.

Angela Merkel i Martin Schultz zmierzą się w telewizyjnej debacie. Przewidywana rekordowa oglądalnośćŹródło: PAP, fot: Alexander Becher
d1jrwtz
d1jrwtz

Pytania zadawać będzie czworo wytrawnych dziennikarzy z telewizji publicznej i prywatnej: Sandra Maischberger, Maybrit Illner, Peter Kloeppel i Claus Strunz.

Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert (CDU)
uważa ten słowny pojedynek za „ważny wkład w kształtowanie poglądów w kampanii wyborczej”. Spotkanie przed kamerami dwojga liderów największych partii politycznych jest ważną „bezpośrednią konfrontacją obydwu najważniejszych kandydatów w walce o najważniejszy polityczny urząd tego kraju” – powiedział Lammert w niedzielę w rozmowie z Deutschlandfunk.

Większa runda dzień później

Z tego względu zrozumiała jest decyzja, że nie wszyscy czołowi kandydaci wszystkich partii, które mają szansę wejść do Bundestagu, mogą spotkać się w jednej dużej rundzie - wyjaśnił Lammert.

Za to w poniedziałek (4.09.2017) wieczorem w „telewizyjnym pięcioboju” spotkają się przedstawiciele mniejszych partii. Będą to czołowi kandydaci Zielonych, FDP, CSU, Lewicy i AfD, którzy odpowiadać będą na pytania dwóch moderatorów. W programie udział wezmą: Cem Özdemir (Zieloni), Sahra Wagenknecht (Lewica), Christian Lindner (FDP), Joachim Herrmann (CSU) i Alice Weidel (AfD).

d1jrwtz

Jak wyjaśnił Lammert, fakt, że kampania wyborcza w Niemczech jest mniej spektakularna niż w innych krajach, wynika z tego, że Niemcy jako państwo są w dużo lepszej kondycji niż większość państw sąsiednich.

dpa, afpd / Małgorzata Matzke

d1jrwtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jrwtz
Więcej tematów