Trwa ładowanie...

Angela Merkel traci poparcie. Wybory w Niemczech za ponad miesiąc

Według najnowszego sondażu coraz mniej Niemców popiera Angelę Merkel. W porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla kanclerz Niemiec spadło o 10 pkt. proc. Mimo spadku poparcia partia Angeli Merkel wygrałaby wybory.

Angela Merkel traci poparcie. Wybory w Niemczech za ponad miesiącŹródło: East News
d27ce90
d27ce90

W sondażu dla telewizji ARD zadowolonych z politycznej działalności Angeli Merkel jest 59 proc. ankietowanych. Jej największy rywal, Martin Schultz, cieszy się poparciem 33 proc. badanych, co oznacza spadek o 4 pkt. proc. Jest to jego najgorszy wynik od czasu, gdy na początku roku otrzymał nominację na kandydata na kanclerza.

Niemieckie reparacje wojenne. Co można kupić za 25 bln złotych?

Gdyby Niemcy mogli wybierać kanclerza w wyborach bezpośrednich to wygrałaby je Angela Merkel. Zagłosowałoby na nią 52 proc. ankietowanych i jest to spadek o 5 pkt. proc. Natomiast jej rywal z koalicyjnego SPD, Martin Schultz, cieszy się poparciem 30 proc. wyborców (wzrost o 2 pkt. proc.).

Angeli Merkel traci poparcie, ale wygrywa w wyborach

Spadło nie tylko poparcie dla Angeli Merkel, ale też dla całego rządu. Z jego pracy zadowolonych jest 47 proc. ankietowanych, czyli o 8 pkt. proc. mniej niż poprzednio. Odsetek niezadowolonych wzrósł o 7 pkt. proc. do 51 proc.

d27ce90

Na kierowany przez Angelę Merkel chadecki blok polityczny CDU/CSU chce zagłosować 39 proc. wyborców. Socjaldemokraci z SPD cieszą się poparciem 24 proc. Do Bundestagu weszłaby jeszcze Lewica, Zieloni (po 9 proc.), liberalne FDP i antyimigrancka AfD (po 8 proc.). Ta ostatnia partia jeszcze nigdy nie zasiadała w niższej izbie niemieckiego parlamentu.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Po powrocie z krótkiego urlopu Angela Merkel rozpocznie pod koniec tego tygodnia kampanię wyborczą.

d27ce90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ce90
Więcej tematów