Trwa ładowanie...
d4i80ru

Angela Merkel traci poparcie. Wybory w Niemczech za ponad miesiąc

Według najnowszego sondażu coraz mniej Niemców popiera Angelę Merkel. W porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla kanclerz Niemiec spadło o 10 pkt. proc. Mimo spadku poparcia partia Angeli Merkel wygrałaby wybory.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (East News)
d4i80ru

W sondażu dla telewizji ARD zadowolonych z politycznej działalności Angeli Merkel jest 59 proc. ankietowanych. Jej największy rywal, Martin Schultz, cieszy się poparciem 33 proc. badanych, co oznacza spadek o 4 pkt. proc. Jest to jego najgorszy wynik od czasu, gdy na początku roku otrzymał nominację na kandydata na kanclerza.

Niemieckie reparacje wojenne. Co można kupić za 25 bln złotych?

Gdyby Niemcy mogli wybierać kanclerza w wyborach bezpośrednich to wygrałaby je Angela Merkel. Zagłosowałoby na nią 52 proc. ankietowanych i jest to spadek o 5 pkt. proc. Natomiast jej rywal z koalicyjnego SPD, Martin Schultz, cieszy się poparciem 30 proc. wyborców (wzrost o 2 pkt. proc.).

d4i80ru

Angeli Merkel traci poparcie, ale wygrywa w wyborach

Spadło nie tylko poparcie dla Angeli Merkel, ale też dla całego rządu. Z jego pracy zadowolonych jest 47 proc. ankietowanych, czyli o 8 pkt. proc. mniej niż poprzednio. Odsetek niezadowolonych wzrósł o 7 pkt. proc. do 51 proc.

Na kierowany przez Angelę Merkel chadecki blok polityczny CDU/CSU chce zagłosować 39 proc. wyborców. Socjaldemokraci z SPD cieszą się poparciem 24 proc. Do Bundestagu weszłaby jeszcze Lewica, Zieloni (po 9 proc.), liberalne FDP i antyimigrancka AfD (po 8 proc.). Ta ostatnia partia jeszcze nigdy nie zasiadała w niższej izbie niemieckiego parlamentu.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Po powrocie z krótkiego urlopu Angela Merkel rozpocznie pod koniec tego tygodnia kampanię wyborczą.

d4i80ru

Podziel się opinią

Share
d4i80ru
d4i80ru
Więcej tematów