Trwa ładowanie...

ABW inwigilowała Jarosława Kaczyńskiego? Śledztwo Prokuratury Regionalnej w Krakowie

Od czterech lat śledczy prowadzą postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy służb specjalnych za czasów rządów PO-PSL. Nikt w tej sprawie nie usłyszał do tej pory zarzutów. Prokuratorzy tłumaczą, że ma to związek z "wielowątkowością postępowania".

Share
ABW inwigilowała Jarosława Kaczyńskiego? Śledztwo Prokuratury Regionalnej w KrakowieŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News
d3gw2dp

Śledztwo, jak przypomina "Wprost" wszczęto po publikacjach tygodnika w listopadzie 2015 roku. Opisano w nich, jak za czasów rządów PO-PSL Służba Kontrwywiadu Wojskowego miała inwigilować dziennikarzy i polityków ówczesnej opozycji, m.in. Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego.

Gdy Prokuratura Generalna przekazała śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Krakowie pojawił się nowy wątek - rozpracowywania operacyjnego polityków PiS, w tym - jak informuje "Wprost" - szefa tego ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Miała je prowadzić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

d3gw2dp

- Prowadzono operację specjalną wobec polityków PiS, którzy wtedy byli w opozycji. Użyto w niej wszystkiego, od podsłuchów po obserwację - mówi "Wprost" informator tygodnika.

Prokuratura w rozmowie z dziennikarzem tygodnika nie zaprzecza, ale i nie podaje szczegółów postępowania, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Zobacz też: Donald Tusk ciągle docina PiS. Jest reakcja

Pomimo wieloletniego śledztwa w tej sprawie do dzisiaj nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie.

d3gw2dp

Jarosław Kaczyński na celowniku ABW?

Adam Szłapka, poseł KO, członek sejmowej komisji ds. specjalnych przypomina, że gdy w 2015 roku władzę przejął PiS, we wszystkich służbach specjalnych przeprowadzono audyt. Jego wyniki prezentował wówczas w Sejmie minister koordynator ds. specsłużb Mariusz Kamiński, zarzucając służbom m.in. inwigilację dziennikarzy czy uczestników marszu "Obudź się Polsko" i obrońców życia.

- Po audycie, wysłałem zapytanie poselskie do każdego z ministerstw. Nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi, która potwierdzałaby słowa koordynatora. To była raczej publicystyka niż przedstawienie dowodów - mówi w rozmowie z "Wprost" Szłapka.

Zdaniem Szłapki, gdyby było inaczej, to już dawno przedstawiono by winnym zarzuty i odbyłby się proces. - A skoro tego nie ma, to uzasadnione jest twierdzenie, że żadnych nielegalnych działań w służbie nie było - dodaje poseł KO.

Źródło: "Wprost"

d3gw2dp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gw2dp
d3gw2dp
Więcej tematów