Trwa ładowanie...
d1mni42

Mariusz Kamiński: za rządów PO-PSL ABW inwigilowała 48 dziennikarzy

• Trwa posiedzenie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych
• Komisja zajmuje się przyczynami dymisji KGP insp. Zbigniewa Maja
• Padły pytania o prawdziwość doniesień o inwigilacji dziennikarzy
• Kamiński: w czasach rządów PO-PSL inwigilowano 48 dziennikarzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1mni42

Minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wypowiadał się na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która jest poświęcona przyczynom dymisji komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja. PO pytała m.in., czy obecny na posiedzeniu szef MSWiA Mariusz Błaszczak próbował weryfikować informacje o rzekomych nielegalnych podsłuchach dziennikarzy.

Nawiązując do tego Kamiński powiedział, że do końca lutego będzie trwał audyt w służbach specjalnych, w ramach którego "badany jest wątek inwigilacji dziennikarzy". - Informuję państwa oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u byli inwigilowani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział Kamiński.

Dodał, że audyt nie został jeszcze zakończony. - Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu, natomiast 48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW - powiedział minister.

Kamiński zapowiedział, że listę dziennikarzy zostanie przekazana posłom. Dodał, że o sprawie została poinformowana premier Beata Szydło. - Więc proszę nie zarzucać pani premier jakiejkolwiek dezinformacji w tym zakresie - powiedział Kamiński.

d1mni42

Podziel się opinią

Share
d1mni42
d1mni42
Więcej tematów