Trwa ładowanie...
d3h359b

Wyniki wyborów 2020. Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego był na Jasnej Górze

Jarosława Kaczyńskiego w niedzielny wieczór, kiedy ogłaszano wstępne wyniki sondażowe dotyczące wyborów prezydenckich, nie towarzyszył Andrzejowi Dudzie. Miał być na Jasnej Górze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego miał być na Jasnej Górze
Wyniki wyborów 2020. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego miał być na Jasnej Górze (Adam Chelstowski / Forum)
d3h359b

Jarosław Kaczyński zniknął ponad dwa tygodnie temu. Ostatni raz publicznie pojawił się 24 czerwca. Nie było go też w niedzielę na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy.

Wcześniej poszedł zagłosować w wyborach prezydenckich. Przy urnie pojawił się nieproszony gość. Stanął obok Jarosława Kaczyńskiego i wrzucił do urny swój głos.

Jak poinformował reporter TVP na Twitterze, prezes PiS miał pojechać na Jasną Górę. "Wczoraj o 21 Jarosław Kaczyński był na Jasnej Górze" - napisał Rafał Potocki.

d3h359b

To nie pierwszy raz, kiedy Jarosław Kaczyński nie pojawia się u boku Andrzeja Dudy i jedzie na Jasną Górę. Pod koniec czerwca - jak ustaliła Wirtualna Polska - kiedy ogłaszano wstępne wyniki sondażowe, prezes PiS pojawił się w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Wyniki wyborów 2020. "To była prywatna wizyta. Prezes PiS przyjeżdża się modlić"

- To była prywatna wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wcześniej nieplanowana. Prezes PiS kilka razy w roku bez zapowiedzi przyjeżdża na Jasną Górę pomodlić się w godzinach wieczornych. Z reguły pojawia się na Apelu Jasnogórskim o godzinie 21 - mówił nam o. Michał Legan, rzecznik Jasnej Góry.

Dla wielu obserwatorów jego nieobecność mogła być zaskoczeniem - w końcu spodziewano się go w pierwszym szeregu podczas ogłaszania wyników exit poll - z uwagi, na to, że jest liderem PiS. Jednak nie dla współpracowników prezydenta i sztabowców, którzy "znali temat od środka".

d3h359b

W 2015 roku prezes Kaczyński również nie pojawił się na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy. Ani w pierwszej, ani w drugiej turze.

Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z wyników z 99,97 proc. obwodów wyborczych. Kandydat PiS osiągnął wynik 51,21 proc. Frekwencja wynosi ponad 68,12 proc. - poinformowała PKW. Państwowa Komisja Wyborcza podkreśliła, że brakujące głosy nie wpłyną znacząco na wyniki wyborów.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h359b

Podziel się opinią

Share

d3h359b

d3h359b
Więcej tematów