Trwa ładowanie...
d4d4w8w

Wybory prezydenckie 2020. Zmiana w strategii PiS. "Mateusz Morawiecki został odsunięty od kampanii"

Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę, a sztaby kandydatów pracują na najwyższych obrotach. Politycy rządzącego obozy zapowiadają mocniejszy udział w kampanii prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Inaczej ma być z premierem Mateuszem Morawieckim.
Share
Wybory 2020. Zmiana w strategii PiS. "Mateusz Morawiecki został odsunięty od kampanii"
Wybory 2020. Zmiana w strategii PiS. "Mateusz Morawiecki został odsunięty od kampanii"Źródło: East News
d4d4w8w

Sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy "na ostatniej prostej" kampanii wyborczej postanowił zmienić strategię. Prezes PiS w nieoczywisty sposób włączy się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

Jarosław Kaczyński - jak dowiaduje się Wirtualna Polska - wystąpi w środę na konwencji wyborczej z młodymi aktywistami swojej partii. To będzie prawdopodobnie jego ostatnie wystąpienie przed pierwszą turą wyborów.

To nie jedyne decyzje sztabu Dudy w ostatnim czasie. Jak wynika z ustaleń Onetu, od kampanii wyborczej urzędującego prezydenta odsunięty został Mateusz Morawiecki. Portal wyjaśnia, że do podjęcia takiej decyzji władze PiS przekonać miał prezes TVP Jacek Kurski, który miał też zdecydować o ograniczeniu pokazywania aktywności premiera przez telewizję publiczną.

d4d4w8w

Zobacz też: Tajne badania PiS. Reakcja sztabu Dudy na sondaż WP

Informator Onetu stwierdza, że Kurski przekonał najpierw Beatę Szydło i Joachima Brudzińskiego, a później także samego Kaczyńskiego oraz Dudę. Argumentami miały być - niekorzystne dla wizerunku całego obozu - kontrowersje wokół szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego, ale także nieujawniony majątek żony premiera.

Wybory prezydenckie. Jarosław Kaczyński z przesłaniem do młodych

Według naszych informacji, w partii rządzącej od kilku dni trwają natomiast przygotowania do specjalnej konwencji wyborczej organizowanej w środę 24 czerwca przez Forum Młodych PiS.

Głównym punktem będzie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Lider Zjednoczonej Prawicy spotka się z młodymi działaczami i zwolennikami partii rządzącej, pracującymi w kampanii Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d4w8w

Podziel się opinią

Share
d4d4w8w
d4d4w8w
Więcej tematów