Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Prezes wchodzi do gry. Jarosław Kaczyński z młodymi działaczami PiS wystąpi na specjalnej konwencji

Prezes PiS w nieoczywisty sposób włączy się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Jarosław Kaczyński - jak dowiaduje się Wirtualna Polska - wystąpi w środę na konwencji wyborczej z młodymi aktywistami swojej partii. To będzie prawdopodobnie jego ostatnie wystąpienie przed pierwszą turą wyborów.

Share
Wybory 2020. Prezes wchodzi do gry. Jarosław Kaczyński z młodymi działaczami PiS wystąpi na specjalnej konwencjiŹródło: East News
d39uvcp

- Jarosław Kaczyński, jako szef partii, odpowiada za całość tej machiny, naszych struktur, która wspiera naszego kandydata. Oczywiste jest, że większość kampanii jest na barkach prezydenta Andrzeja Dudy. Aczkolwiek spieszę uspokoić, że również prezes PiS będzie w tej kampanii widoczny - przyznał w poniedziałek w Radiu Plus polityk PiS i członek sztabu wyborczego głowy państwa Radosław Fogiel.

Rzecznik kampanii Andrzeja Dudy, Adam Bielan, w ten sam dzień zapewnił reportera WP, że prezes PiS cały czas mobilizuje działaczy, a do kampanii aktywnie włączy się jeszcze przed pierwszą turą wyborów.

Wirtualna Polska poznała szczegóły tej wyborczej ofensywy lidera Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz też: Ruch Kaczyńskiego. Może zaskoczyć wsparciem dla Dudy. "Nieoczywiste"

Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński z przesłaniem do młodych

Według naszych informacji, w partii rządzącej od kilku dni trwają przygotowania do dużego wydarzenia wyborczego organizowanego przez Forum Młodych PiS, którego głównym punktem będzie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

d39uvcp

Specjalna konwencja z udziałem prezesa - jak słyszymy - ma odbyć się w środę 24 czerwca o godz. 13:00. Lider Zjednoczonej Prawicy spotka się z młodymi działaczami i zwolennikami partii rządzącej, pracującymi w kampanii Andrzeja Dudy.

Konwencja odbędzie się poza Warszawą - w Lublinie - i zjadą się na nią młodzi aktywiści partii rządzącej z całej Polski.

- Chcemy pokazać, że prezes Jarosław Kaczyński oraz cały obóz Prawa i Sprawiedliwości poważnie traktuje sprawy młodych. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań dobrych dla naszych rówieśników, jak choćby zerowy PIT do 26 roku życia. Jesteśmy wiarygodni i chcemy pokazywać kolejne dobre propozycje programowe dla najmłodszych Polek i Polaków. Myślę, że ta konwencja wiele osób zaskoczy - mówi Wirtualnej Polsce Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i szef młodzieżowych struktur partii.

Jak się dowiadujemy od innych rozmówców ze sztabu PiS, tematy, które ma podjąć w swoim przemówieniu lider Zjednoczonej Prawicy, mają być ważne, nieoczywiste i - jak twierdzą nasi rozmówcy - niepodejmowane dotąd przez innych partyjnych liderów. "Zielony konserwatyzm", prawa zwierząt - między innymi o tym ma być mowa na konwencji przez młodych. Ale nie tylko. Kaczyński ma się skupić na przekazie o szeroko rozumianej "wolności".

d39uvcp

Prezes PiS ma wygłosić mobilizacyjne przesłanie do młodych i wesprzeć w kampanii prezydenta Andrzeja Dudę, zagrzewając wyborców Zjednoczonej Prawicy do wyborczego boju.

Obok Kaczyńskiego mają przemawiać młodzi działacze partii. W ich wystąpieniach pojawią się tematy przede wszystkim istotne z punktu widzenia młodego pokolenia. Wydarzenie ma być zorganizowane w oryginalnej oprawie.

Być może - jak słyszymy nieoficjalnie - w jego trakcie pojawi się nowa inicjatywa legislacyjna wsparta przez prezesa PiS, ale nasi rozmówcy nie chcą oficjalnie potwierdzić tych spekulacji. Jak można nieoficjalnie usłyszeć, chodzi o ważne rozwiązanie propracownicze.

Wydarzenie - jak podkreślają młodzi sztabowcy PiS - ma też pokazać rosnącą pozycję młodego pokolenia w partii rządzącej.

d39uvcp

- Wprowadzamy do agendy PiS swoje tematy, istotne również w kampanii prezydenckiej - słyszymy od jednego z działaczy młodzieżówki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39uvcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39uvcp
d39uvcp
Więcej tematów