Trwa ładowanie...
dxhin0l

Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki odpowiada marszałek Sejmu. "Po prostu lekceważące"

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zareagował na apel Elżbiety Witek o "sprawne procedowanie" projektu PiS dotyczącego głosowania korespondencyjnego dla wszystkich uprawnionych. Grodzki nawiązał do wtorkowych rozstrzygnięć w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki odpowiada marszałek Sejmu. "Po prostu lekceważące"
Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki odpowiada marszałek Sejmu. "Po prostu lekceważące" (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
dxhin0l

"W dniu, w którym Sejm odrzuca nasze poprawki o powszechnych testach na koronawirusa o dodatkach dla służby zdrowia i pomocy dla przedsiębiorców, ponowne wrzucanie tematu zmian w prawie wyborczym i oczekiwanie od Senatu, że będzie maszynką do głosowania, jest po prostu lekceważące" - napisał w mediach społecznościowych marszałek Senatu Tomasz Grodzki w odpowiedzi na apel Elżbiety Witek o jak najszybsze procedowanie przez izbę wyższą projektu ustawy PiS ws. głosowania korespondencyjnego.

- Polacy powinni odpowiedzialnie i z pełnym zrozumieniem reagować na sytuację i zalecenia rządu. Dziś bez poszanowania ładu konstytucyjnego, powrót do normalności nie będzie możliwy. Nie można tworzyć precedensów, które będą wykorzystywane w przyszłości - mówiła marszałek Sejmu w telewizyjnym orędziu.

- Chciałabym również zaapelować do Marszałka Senatu, aby izba wyższa również poważnie i odpowiedzialnie podeszła do tego zadania. Apeluję o sprawne procedowanie tej ustawy w Senacie, bowiem od uchwalenia jej w Sejmie pozostanie dosłownie kilka dni, aby prezydent mógł podpisać te zmiany i by mogły one działać - powiedziała Witek.

dxhin0l

Zobacz też: Reelekcja Andrzeja Dudy prawdopodobna. "Nie chciałbym być na jego miejscu"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości projekt zmian w Kodeksie wyborczym, umożliwiający głosowanie korespondencyjne dla wszystkich uprawnionych złożyli tuż po odrzuceniu poprawek Senatu do pakietu ustaw antykryzysowych.

Sejm ma się zająć projektem PiS w piątek, a następnie Senat będzie miał 30 dni na zajęcie się ustawą i ponowne odesłanie jej do izby niższej. - Jak szybko to rozwiązanie wejdzie w życie, to też kwestia terminarza - powiedział we wtorek wieczorem Piotr Mueller, rzecznik rządu.

dxhin0l

- To propozycja, która w tej chwili będzie przedmiotem dyskusji. Pamiętajmy o tym, że może być sytuacja, w której nie będzie możliwe głosowanie 10 maja - stwierdził.

W związku z epidemią koronawirusa od 1 kwietnia rząd wprowadził następne obostrzenia - w tym ograniczenia w poruszaniu się osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Interaktywna mapa, która pokazuje obecną sytuację związaną z pandemią, dostępna jest TUTAJ.

dxhin0l

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dxhin0l

Podziel się opinią

Share

dxhin0l

dxhin0l
Więcej tematów