Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek wygłosiła orędzie. Zwróciła się do Tomasza Grodzkiego

Koronawirus w Polsce. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wygłosiła orędzie. Zaapelowała do Tomasza Grodzkiego o sprawne procedowanie projektu ustawy PiS ws. głosowania korespondencyjnego w Senacie. - Życie i zdrowie Polaków jest dla nas najwyższą wartością - podkreśliła.

Share
Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek wygłosiła orędzie. Zwróciła się do Tomasza Grodzkiego
Źródło: PAP
djvyof3

- Polacy powinni odpowiedzialnie i z pełnym zrozumieniem reagować na sytuację i zalecenia rządu. Dziś bez poszanowania ładu konstytucyjnego, powrót do normalności nie będzie możliwy. Nie można tworzyć precedensów, które będą wykorzystywane w przyszłości - mówiła marszałek Sejmu w telewizyjnym orędziu.

Witek podkreśliła, że "w kwestii wyborów prezydenckich pojawiają się głosy wprowadzenia stanu nadzwyczajnego". - Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, by przełożyć wybory jest złamaniem Konstytucji - dodała.

djvyof3

Elżbieta Witek wspomniała o pomyśle wprowadzenia głosowania korespondencyjnego. - Wybory muszą się odbyć bezpiecznie i bez jakiegokolwiek zagrożenia dla Polaków; takim sposobem jest głosowanie korespondencyjne - podkreśliła. Zapewniła, że jako Marszałek Sejmu zadba o sprawne działania ws. projektu ustawy.

Zobacz też: Na kiedy przełożyć wybory? "Mamy dopiero 1. falę epidemiczną"

- Chciałabym również zaapelować do Marszałka Senatu, aby izba wyższa również poważnie i odpowiedzialnie podeszła do tego zadania. Apeluję o sprawne procedowanie tej ustawy w Senacie, bowiem od uchwalenia jej w Sejmie pozostanie dosłownie kilka dni, aby Prezydent mógł podpisać te zmiany i by mogły one działać - powiedziała Witek.

Przypomnijmy: we wtorek klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego. Proponowane przepisy mają umożliwić głosowanie listowne wszystkim wyborcom. Wcześniej proponowano, by takie oddawanie głosów dotyczyło wyłącznie osób na kwarantannie, izolacji lub, które są powyżej 60. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djvyof3

Podziel się opinią

Share
djvyof3
djvyof3
Więcej tematów