Trwa ładowanie...
d5wkfa3

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Tarczy Antykryzysowej"

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda podpisał "Tarczę Antykryzysową". O sprawie poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda zdecydował ws. "Tarczy Antykryzysowej"
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda zdecydował ws. "Tarczy Antykryzysowej" (PAP)
d5wkfa3

"Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące "Tarczę Antykryzysową". Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie!" - poinformował Spychalski na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Ekspresowe obrady Sejmu

We wtorek posłowie zajmowali się "Tarczą Antykryzysową", która ma zniwelować skutki koronawirusa w Polsce. Dzień wcześniej Senat zgłosił około 80 poprawek. Jedna z nich z nich zakłada m.in. zawieszenie poboru podatków dla przedsiębiorców na czas trwania pandemii w Polsce.

d5wkfa3

Zobacz też: Reelekcja Andrzeja Dudy prawdopodobna. "Nie chciałbym być na jego miejscu"

Ostatecznie Sejm odrzucił większość poprawek zgłoszonych przez Senat. Chodzi m.in. o zmiany w Kodeksie Wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. Tym samym przegłosowano możliwość głosowania korespondencyjnego osobom na kwarantannie i tym, którzy skończyli 60. lat. Z kolei premier będzie mógł dowolnie wymieniać członków RDS.

Odrzucono również poprawkę wprowadzającą cotygodniowe obowiązkowe badania na obecność koronawirusa dla personelu medycznego i pracowników placówek handlowych. Do kosza trafiła także propozycja, by z zasiłku opiekuńczego korzystali nie tylko rodzice dzieci do lat 8, ale do lat 12.

Z kolei Sejm przyjął rozwiązania forsowane przez rząd. Chodzi m.in. o zwolnienie mikroform z płacenia ZUS-u przez 3 miesiące czy dopłaty do pensji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów