Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Są nowi kandydaci

Mirosław Piotrowski, Andrzej Voigt, Paweł Tanajno oraz Piotr Wroński mają swoje komitety na wybory prezydenckie 2020. Liczba kandydatów ubiegający się o urząd prezydenta sięgnęła tym samym 14. Kolejny komitet został wezwany do usunięcia wady zgłoszenia.

Wybory prezydenckie 2020. Są nowi kandydaciŹródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
d3oqnkb
d3oqnkb

Komitety wyborcze Mirosława Piotrowskiego, Andrzej Voigt, Pawła Tanajno oraz Piotra Wrońskiego zostały zarejestrowane na poniedziałkowym posiedzeniu Państwowej Komisji Wyborczej. Przed tygodniem komitet Piotrowskiego został wezwany do usunięcia wady zgłoszenia - brakowało w nim pełnomocnika wyborczego. Wtedy też został zarejestrowany komitet Leszka Samborskiego.

W czwartek z kolei zarejestrowano komitety Stanisława Żółtka, Piotra Stanisława Bakuna i Wojciecha Podjackiego. Swoje komitety już wcześniej zarejestrowali Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Do rejestracji komitetu wystarczy 1000 zebranych podpisów, a można to zrobić do 16 marca. By wystartować w wyborach prezydenckich trzeba w ciągu 10 następnych dni zebrać 100 tys. podpisów.

Wybory prezydenckie 2020. Mirosław Piotrowski ma swój komitet wyborczy

Mirosław Piotrowski to profesor KUL i były europoseł PiS. Jak przyznaje, liczy na wsparcie ojca Tadeusza Rydzyka, a w nadchodzących wyborach chce reprezentować środowisko katolicko-narodowe rozczarowane rządami Andrzeja Dudy.

Zobacz też: Konwencja Dudy okiem publicystów. "Została pustka"

Andrzej Voigt to z kolei były prezes ŁKS Łódź, który zakończył pracę w Centrum im. Adama Smitha, by poświęcić się kampanii prezydenckiej. Paweł Tanajno startował w wyborach prezydenckich przed 5 laty, a także w wyborach na prezydenta Warszawy jesienią 2018 roku. Jest związany ze środowiskiem wolnościowym. Piotr Wroński to z kolei były oficer polskich służb specjalnych

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oqnkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oqnkb
Więcej tematów