Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy kandydat

Leszek Samborski zarejestrował komitet na wybory prezydenckie 2020. To siódmy kandydat ubiegający się o urząd prezydenta Polski. Jak poinformował rzecznik PKW, kolejny z komitetów został wezwany do usunięcia wady zgłoszenia.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy kandydat
Źródło: Facebook.com, fot: Leszek Samborski
dwvserf

Komitet wyborczy Leszka Samborskiego został zarejestrowany na poniedziałkowym posiedzeniu Państwowej Komisji Wyborczej. Jak poinformował rzecznik instytucji Tomasz Grzelewski, PKW wezwała też kolejny komitet wyborczy - Mirosława Piotrowskiego - do usunięcia wady zgłoszenia.

Samborski został tym samym siódmym kandydatem starającym się o start w wyborach prezydenckich 2020. Swoje komitety zarejestrowali już Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Do rejestracji komitetu wystarczy 1000 zebranych podpisów, a można to zrobić do 16 marca. By wystartować w wyborach prezydenckich trzeba w ciągu 10 następnych dni zebrać 100 tys. podpisów.

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Samborski ma swój komitet wyborczy

Leszek Samborski to były polityk m.in. Unii Polityki Realnej i Platformy Obywatelskiej. W 2004 roku zasiadał w Sejmie, zajmując miejsce Pawła Piskorskiego, wybranego do Parlamentu Europejskiego. Rok później nie uzyskał reelekcji.

Zobacz też: Konwencja Dudy okiem publicystów. "Została pustka"

Samborski od 2015 do 2018 roku działał w strukturach Kongresu Nowej Prawicy. W 2019 został prezesem powołanej przez liderów KNP partii Odpowiedzialność.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwvserf

Podziel się opinią

Share
dwvserf
dwvserf
Więcej tematów