Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra – okręgi i listy wyborcze, kandydaci

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce po raz czwarty. Mieszkańcy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego wybiorą 3 nowych eurodeputowanych. Jakie nazwiska zobaczymy na listach w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie oraz Zielonej Górze?

Share
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra – okręgi i listy wyborcze, kandydaci
Źródło: PAP, fot: Patrick Seeger
d1qya9b

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra – okręgi wyborcze

Województwo lubuskie i województwo zachodniopomorskie w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 współtworzą okręg wyborczy nr 13. Okręgowa Komisja Wyborcza mieści się w Gorzowie Wielkopolskim i wykonuje zadania komisji rejonowej na obszarze powiatów: gorzowskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego.

Dodatkowo w skład okręgu 13 w wyborach do PE wchodzą:

  • Rejonowa Komisja Wyborcza nr 35 w Zielonej Górze z powiatami: krośnieńskim, nowosolskim, świebodzińskim, wschowskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim;
  • Rejonowa Komisja Wyborcza nr 36 w Szczecinie z powiatami: goleniowskim, gryfickim, gryfińskim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, stargardzkim;
  • Rejonowa Komisja Wyborcza nr 37 w Koszalinie z powiatami: białogardzkim, choszczeńskim, drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, szczecineckim, świdwińskim, wałeckim.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra – listy wyborcze

Oto lista komitetów wyborczych, które zarejestrowały się w województwie lubuskim oraz zachodniopomorskim, czyli w 13 okręgu wyborczym w wyborach do Europarlamentu 2019.

d1qya9b

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra – kandydaci

Aby znaleźć się na liście w charakterze kandydata na eurodeputowanego w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019, należy mieć ukończone 21 lat, mieszkać na terenie kraju lub wspólnoty nieprzerwanie przez co najmniej 5 lat oraz być niekaranym. Dodatkowo nazwisko kandydata może pojawić się tylko w jednym okręgu i tylko na jednej liście. Poniżej przedstawiamy listę osób, które starają się o mandat w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Zielonej Górze i okolicach.

Lista nr 1 (Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy):

  1. Krzysztof Tuduj, prawnik z Prężyc
  2. Krzysztof Chmielewski, przedsiębiorca z Koszalina
  3. Joanna Szałata, specjalistka ds. rodziny ze Szczecina
  4. Estera Ślusarczyk, dietetyk z Gardna
  5. Klaudia Szenderowicz, asystentka prawny ze Szczecina
  6. Iwona Wawruszczak, inżynier ochrony środowiska ze Stargardu
  7. Jan Gładkow, nauczyciel z Gryfina
  8. Arkadiusz Piszczek, leśnik z Dzikowa
  9. Paweł Mazur, biotechnolog ze Szczecina
  10. Adrian Stateczny, przedsiębiorca z Bielkowa

Lista nr 2 (Wiosna Roberta Biedronia):

  1. Anita Kucharska-Dziedzic, nauczycielka z Zielonej Góry
  2. Sven Zagała, przedsiębiorca z Warszawy
  3. Małgorzata Prokop-Paczkowska, dziennikarka ze Szczecina
  4. Jacek Wezgraj, psycholog z Koszalina
  5. Katarzyna Paprocka, ekonomistka z Koszalina
  6. Wojciech Czypicki, przedsiębiorca ze Szczecina
  7. Monika Drubkowska, socjolog z Gorzowa Wielkopolskiego
  8. Łukasz Olszewski, inżynier budowy dróg z Koszalina
  9. Katarzyna Kotula, filolog angielski z Gryfina
  10. Jakub Ziółkowski, technik elektronik z Gorzowa Wielkopolskiego
d1qya9b

Lista nr 3 (Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni):

  1. Bogusław Liberadzki, nauczyciel akademicki nauk ekonomicznych z Warszawy
  2. Bartosz Arłukowicz, lekarz specjalista pediatrii ze Szczecina
  3. Elżbieta Polak, przedstawicielka władzy samorządowej – marszałek z Zielonej Góry
  4. Witold Pahl, radca prawny z Chwalęcic
  5. Jarosław Rzepa, przedstawiciel władzy samorządowej – wicemarszałek ze Szczecina
  6. Tomasz Aniśko, architekt krajobrazu z Ośna Lubuskiego
  7. Ewa Dudar, nauczycielka przedmiotów zawodowych ekonomicznych z Gryfina
  8. Elżbieta Jabłońska, ekonomistka ze Świnoujścia
  9. Katarzyna Dudź, lekarka – specjalistka chirurgii ogólnej ze Szczecinka
  10. Jolanta Fedak, politolog z Zielonej Góry

Lista nr 4 (Prawo i Sprawiedliwość):

  1. Joachim Brudziński, parlamentarzysta ze Szczecina
  2. Czesław Hoc, lekarz z Kołobrzegu
  3. Elżbieta Rafalska, nauczycielka akademicka z Gorzowa Wielkopolskiego
  4. Jerzy Materna, inżynier budownictwa z Zielonej Góry
  5. Małgorzata Golińska, inżynier leśnictwa ze Szczecinka
  6. Michał Jach, parlamentarzysta ze Stargardu
  7. Michał Kamiński, ekonomista z Kamienia Pomorskiego
  8. Helena Hatka, menedżerka z Lipek Wielkich
  9. Małgorzata Jacyna-Witt, ekonomista ze Szczecina
  10. Władysław Dajczak, inżynier mechanik ze Strzelec Krajeńskich
d1qya9b

Lista nr 5 (Lewica Razem):

  1. Julia Zimmermann, socjolog z Warszawy
  2. Sebastian Bednarski, specjalista ds. stosunków międzynarodowych ze Szczecina
  3. Adrianna Ruszkowska, psycholog z Zielonej Góry
  4. Robert Wiśniewski, nauczyciel historii z Sulęcina
  5. Joanna Wójcik, kulturoznawca ze Szczecina
  6. Michał Ziemski, prawnik z Buku
  7. Anna Gargul, nauczycielka akademicka nauk humanistycznych z Czernej
  8. Michał Szmytkowski, ratownik medyczny z Gorzowa Wielkopolskiego
  9. Radosław Cieślak, adwokat z Gorzowa Wielkopolskiego
  10. Zofia Malisz, nauczycielka akademicka nauk technicznych ze Szczecina

Lista nr 6 (Kukiz'15):

  1. Olimpia Tomczyk-Iwko, przedsiębiorca z Zielonej Góry
  2. Agnieszka Sajdak-Wasik, pracownica administracji samorządowej z Chłopowa
  3. Roman Knop, rolnik z Kręgu
  4. Ryszard Kowalczuk, pracownik samorządowy z Jezior Wysokich
  5. Artur Groc, operator filmowy ze Starych Biskupic
  6. Natalia Zdónek, przedsiębiorca z Gubina
  7. Tomasz Palij, kasjer z Koszalina
  8. Mirela Dudojć, przedsiębiorca z Gorzowa Wielkopolskiego
  9. Stefan Romecki, ślusarz-spawacz z Koszalina
  10. Jacek Guzikowski, lekarz medycyny z Gorzowa Wielkopolskiego

Do dyspozycji wyborców z okręgu 13 oddano 1841 odwodowych komisji wyborczych, a większość z nich będzie czynna od 7.00 do 21.00. Polacy udadzą się do urn 26 maja.

d1qya9b

Podziel się opinią

Share
d1qya9b
d1qya9b
Więcej tematów