Trwa ładowanie...
d48qkld

Czesław Hoc

Najnowsze informacje
3.4
(10 głosów)
Oceń:
d48qkld
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Czesław Hoc jest lekarzem z wieloletnią praktyką. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w Sejmie, a obecnie sprawuje mandat poselski do Parlamentu Europejskiego.

Czesław Hoc – życiorys

Czesław Hoc urodził się 22 lutego 1954 roku w miejscowości Jelenin położonej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jest lekarzem – specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i endokrynologii (jego żona Irena to pulmonolog dziecięcy). Szkolił się na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od ukończenia studiów roku pracuje w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu (prowadzi poradnię endokrynologiczną).

Przez 19 lat Czesław Hoc uczył w dwóch kołobrzeskich placówkach – Liceum Medycznym i Policealnym Studium Fizjoterapii. Powołał do istnienia Ośrodek Akredytacyjny Medycyny Rodzinnej przy ZOZ w Kołobrzegu.

Czesław Hoc – działalność polityczna

Poseł Czesław Hoc pierwsze kroki w polityce stawiał jako członek rady powiatowej w Kołobrzegu. W 1998 roku stanął na czele klubu radnych "CentroPrawica RAZEM" i został przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Powiatu.

Po wygranych wyborach samorządowych 2002 dostał się do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W 2004 roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu, ale nie uzyskał mandatu. Rok później zasiadł w ławie poselskiej na cztery kadencje Sejmu. W latach 2006-2016 sprawował funkcję przewodniczącego zarządu okręgowego partii PiS w Koszalinie.

W 2015 roku Czesław Hoc zajął miejsce Marka Gróbarczyka w Parlamencie Europejskim po tym, jak partyjny kolega został powołany na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło, a później Mateusza Morawieckiego.

W PE Hoc należy do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Jest członkiem:

  • Komisji Rybołówstwa,
  • Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych,
  • Delegacji ds. Stosunków z Chińską Republiką Ludową,
  • Delegacji ds. Stosunków z Państwami Ameryki Środkowej,
  • Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euro-Latynoamerykańskiego.

Nazwisko Czesława Hoca znalazło się na liście wyborczej PiS-u do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Polityk startuje z drugiej pozycji w okręgu zachodniopomorskim i lubuskim. "Jedynkę" w tym rejonie otrzymał Joachim Brudziński.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48qkld
d48qkld
d48qkld
Więcej tematów
d48qkld