Trwa ładowanie...

PiS przeciwko obowiązkowi szczepień? Terlecki komentuje

- Większość z nas jest przekonana, że nie należy stosować przymusu szczepień, a w każdym razie zbyt szeroko - oświadczył w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wskazując powód przeciągającej się legislacji projektu o weryfikacji covidowej. - Mamy dwa tygodnie, aby się zastanowić, jaki kształt powinna mieć ta ustawa - dodał.

Share
PiS przeciwko obowiązkowi szczepień? Terlecki komentuje PiS przeciwko obowiązkowi szczepień? Terlecki komentuje Źródło: East News, fot: Andrzej Iwańczuk
d1ur43f

We wtorek wieczorem sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Projekt trafił do drugiego czytania. Posłowie, mimo trwającego posiedzenia, nie zajęli się nim jednak ani w środę, ani w czwartek.

O powody takiej decyzji pytany był wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak tłumaczył w rozmowie z polskatimes.pl, "stało się tak z różnych powodów".

- Jednym z nich jest to, że ulegała ona w trakcie przygotowań wciąż zmianom i modyfikacjom. I właściwie w tej chwili nie wiem, jaki ma ostateczny kształt ta, która jeszcze wciąż jest w Sejmie. Po drugie, mówiąc, że nie będziemy wymagać dyscypliny, równocześnie jednak wysłuchaliśmy argumentów przeciwko i staraliśmy się doprowadzić do takiej sytuacji, żeby ci, którzy się sprzeciwiają ustawie, byli nie jakąś częścią znaczącą klubu - wyjaśnił Terlecki.

d1ur43f

- Po trzecie, właściwie wszyscy jesteśmy przekonani, że nie wszyscy, ale większość z nas jest przekonana, że nie należy stosować przymusu szczepień, a w każdym razie zbyt szeroko. To są powody, dla których ta sprawa się przeciąga - dodał szef klubu PiS.

"Mamy dwa tygodnie, żeby się zastanowić". Terlecki o ustawie Hoca

Wicemarszałek dodał również, że "optymiści mówią, że pandemia słabnie, co by oznaczało, że w ogóle nie będzie to konieczne", a pesymiści mówią, że dopiero wszystko jest przed nami i wtedy być może jakieś obostrzenia będą możliwe".

- Na razie mamy dwa tygodnie na to, żeby przed następnym posiedzeniem Sejmu zastanowić się, jaki kształt powinna mieć ta ustawa - zaznaczył Terlecki.

W wywiadzie poruszono również wtorkowe spotkanie członków sejmowego zespołu ds. sanitaryzmu z przedstawicielami rządu i parlamentu. O kulisach rozmów pisaliśmy w WP. - Chcieliśmy poznać argumenty tych, którzy się z nami nie zgadzają, nie wiem, czy oni chcieli poznać nasze, trwała długa dyskusja, wymienialiśmy opinie - przekazał Terlecki w rozmowie z polskatimes.pl.

d1ur43f

Jak dodał, tak grupa "nie zagraża większości". - Przed następnym posiedzeniem Sejmu, będziemy ustalać, czy to będzie nowy kształt ustawy, czy ta ustawa będzie jeszcze trochę modyfikowana. Zobaczymy - oświadczył szef klubu PiS.

Źródło: PAP/polskatimes.pl

Zobacz też: 100 tysięcy zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. "Możemy tylko milczeć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1ur43f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur43f
d1ur43f
Więcej tematów