Trwa ładowanie...
dgmxpoi

Wybory 2020. Borys Budka kłamie? Jest jasna odpowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Wyborów prezydenckich ciąg dalszy. Przed nami jeszcze druga tura. Tymczasem w szeregach PO pojawił się jawny spór. Małgorzata Kidawa-Błońska zaprzecza słowom Borysa Budki. - Mówię wyraźnie, o tym wiedzieli wszyscy - komentowała pomysł bojkotu wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. II tura już 12 lipca
Wybory prezydenckie. II tura już 12 lipca (East News)
dgmxpoi

Wybory prezydenckie jeszcze się nie kończą. II tura zaplanowana jest na 12 lipca. Tymczasem w Platformie Obywatelskiej nie ma jednomyślności jeśli chodzi o pomysł bojkotowania pierwszego majowego terminu. Według bowiem Borysa Budki ustalenia zarządu PO były inne.

- Powiem więcej, dzień wcześniej był zarząd Platformy i ustaliliśmy coś innego. Że będziemy podejmować działania, by wspólnie z innymi kandydatami demokratycznej opozycji wpłynąć na przesunięcie terminu wyborów na bezpieczny czas. Decyzja o bojkocie, a potem sposób jej komunikowania daleki był od ideałów skutecznej kampanii. Mówiąc wyjątkowo delikatnie - mówił przewodniczący Platformy w TVN24.

Stanowczo zaprzecza tym słowom ówczesna kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. - O tym, że nie możemy w takich wyborach brać udziału wiedzieli wszyscy i była na to zgoda. Jak to było skomunikowane to jest coś innego. Borys Budka, wszyscy o tym wiedzieli, jestem osobą odpowiedzialną - mówiła we wtorek w programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus.

dgmxpoi

Na pytanie, czy w takim razie Borys budka kłamie, Kidawa-Błońska powiedziała jednoznacznie: "Mówię wyraźnie, o tym wiedzieli wszyscy".

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Wyniki I tury wyborów prezydenckich

Państwowa Komisja Wyborcza podała we wtorek rano dane ze 100 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda zdobył 8 450 513 głosów ważnych, co daje 43,5 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 5 917 340 osób, co daje mu 30,46 proc. głosów.

dgmxpoi

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 13,87 proc. (2 693 397 głosów), czwartym Krzysztof Bosak - 6,78 proc. (1 317 380 głosów). Piąty był Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 proc. (459 365 głosów). Ostatnie miejsce z czołówki kandydatów zajął Robert Biedroń z wynikiem 2,22 proc. (432 129 głosów).

Pozostali kandydaci uzyskali mniej niż 1 proc. głosów: Stanisław Żółtek - 0,23 proc., Marek Jakubiak 0,17 proc., Paweł Tanajno 0,14 proc., Waldemar Witkowski 0,14 proc., Mirosław Piotrowski 0,11 proc.

WP

Frekwencja wyniosła 64,51 proc. W I turze poprzednich wyborów prezydenckich głosowało 48,96 procent uprawnionych osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgmxpoi

Podziel się opinią

Share

dgmxpoi

dgmxpoi
Więcej tematów