Trwa ładowanie...
d4n4zf3

Waldemar Witkowski

Najnowsze informacje
3.3
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Poznań

d4n4zf3
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Waldemar Witkowski urodził się 29 października 1953 roku w Poznaniu. Studiował na Politechnice Poznańskiej. Podyplomowo ukończył również pedagogikę. W młodości należał do władz naczelnych Zrzeszenia Studentów Polskich i Wojewódzkiej Rady Młodych Pracowników Nauki. Ponadto działał w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Od ponad 20 lat (z przerwami) Waldemar Witkowski pełni funkcję prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Takie samo stanowisko obejmował także w Spółdzielni Pracy „Akademik”. Od 2007 roku zarządza klubem piłkarskim KS Posnania.

Politycznie Waldemar Witkowski związał się z Unią Pracy. Od lat 90. zasiadał w radach wojewódzkich partii, a od 25 lutego 2006 roku jest przewodniczącym tego ugrupowania. W latach 2001–2015 bezskutecznie kandydował do Sejmu i Senatu RP (najpierw z ramienia koalicji SLD-UP, a później z SDPL, SLD oraz Zjednoczonej Lewicy). Dwukrotnie został wybrany na radnego do sejmiku wielkopolskiego. Był też I i II wicewojewodą wielkopolskim.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Waldemar Witkowski otwiera wielkopolską listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem. Z dwójką w tym okręgu startuje Anna Wachowska-Kucharska.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4zf3
d4n4zf3
d4n4zf3
Więcej tematów
d4n4zf3