Działo się w nocy. Znów jadą do Trumpa. Padła deklaracja ws. Rosji
Wydarzyło się, gdy spałeś. Oto co odnotowały światowe agencje w nocy. Donald Trump zapowiedział rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem oraz ponowne spotkanie z europejskimi liderami w Waszyngtonie. W Strefie Gazy Hamas wyraził gotowość do negocjacji z Izraelem, a w Afryce doszło do tragicznego ataku hipopotama.
- Donald Trump zapowiedział rozmowy z Władimirem Putinem oraz europejskimi liderami ws. sytuacji w Ukrainie.
- Hamas wyraził gotowość do negocjacji w sprawie sytuacji w Strefie Gazy.
- Prezydent Brazylii ostro skrytykował cła nałożone przez Donalda Trumpa.
- Tragiczny atak hipopotama w Afryce, w wyniku którego zginęło 11 osób.
Trump planuje rozmowy z Putinem
Donald Trump ogłosił, że wkrótce odbędzie rozmowę z Władimirem Putinem. Dziennikarze pytali go o zmasowany atak na Kijów, który przeprowadziła rosyjska armia. Trump wyraził niezadowolenie z sytuacji i zapowiedział, że w najbliższych dniach do Białego Domu przyjadą europejscy przywódcy, aby omówić możliwe rozwiązania.
Przełom w Strefie Gazy
Hamas ogłosił gotowość do natychmiastowych negocjacji w sprawie uwolnienia zakładników w zamian za zakończenie wojny i wycofanie izraelskich żołnierzy ze Strefy Gazy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wojska NATO nie dotrą na Ukrainę? "Ja zostanę urokliwą blondynką"
Prezydent Brazylii skrytykował Trumpa
Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, znaczną część niedzielnego przemówienia poświęcił napiętym stosunkom ze Stanami Zjednoczonymi.
Jako jedną z głównych przyczyn obecnych napięć w stosunkach z USA prezydent da Silva wskazał 50-procentowe cła na towary importowane z Brazylii, które wprowadził w ubiegłym miesiącu prezydent Donald Trump jako sankcję za postawienie przed Sądem Najwyższym byłego prezydenta tego kraju, Jaira Bolsonaro.
- Utrzymujemy przyjazne stosunki ze wszystkimi krajami, ale nie przyjmujemy niczyich rozkazów - oświadczył da Silva.
Tragiczny atak hipopotama w Afryce
Na rzece Sassandra w Wybrzeżu Kości Słoniowej hipopotam wywrócił łódź, w wyniku czego zginęło 11 osób, w tym kobiety i dzieci. To już druga taka tragedia w tym roku na tych wodach.
WP Wiadomości