Trwa ładowanie...

"Wiadomości" o żałobie po Adamowiczu. Obejrzeliśmy wtorkowe wydanie

Poniedziałkowe "Wiadomości" TVP spotkały się z ogromną krytyką komentatorów. We wtorek serwis informacyjny przygotowany został z szacunkiem dla żałoby po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Share
"Wiadomości" o żałobie po Adamowiczu. Obejrzeliśmy wtorkowe wydanie
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Alina Gajdamowicz
d3pkdtx

"Wiadomości" rozpoczęły się tematem żałoby po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska. "Pogrązony w żałobie Gdańsk żegna swojego prezydenta. Tu, gdzie urzędował, wciąż przybywa zniczy" - usłyszeliśmy na początku. A potem same pozytywne opinie o zmarłym prezydencie.

Dziennikarze pokazali kolejkę ludzi do księgi kondolencyjnej, umieszczonej w siedzibie prezydenta w Gdańsku. Pokazano także marsze milczenia, które odbyły się w wielu miastach w Polsce, w tym Gdańsku i w Warszawie. Dowiedzieliśmy się także, że w Bazylice Mariackiej aż do pogrzebu Pawła Adamowicza będą odprawiane msze św. za jego duszę.

d3pkdtx

Nie mogło również zabraknąć minuty ciszy, którym rozpoczęła się wtorkowa Rada Ministrów. Zobaczyliśmy też najważniejsze osoby w państwie, m.in. Mateusza Morawieckiego i Joachima Brudzińskiego na mszy św. żałobnej w intencji Pawła Adamowicza, która odbyła się w poniedziałek w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20.30.

"Niestosowny i zmanipulowany"

Negatywne emocje wzbudziły za to wczorajsze "Wiadomości" TVP. Szczególne kontrowersje wywołał materiał przygotowany przez Macieja Sawickiego. Nawet część prawicowych publicystów uznała go za niestosowny i zmanipulowany. Dziennikarz Telewizji Polskiej jako przykłady mowy nienawiści podał jedynie wypowiedzi polityków PO i osób kojarzonych z opozycją. Komentatorom nie spodobały się także "wycieczki" w stronę Jurka Owsiaka. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkdtx

Podziel się opinią

Share
d3pkdtx
d3pkdtx
Więcej tematów