Trwa ładowanie...

Szykują się duże zmiany w PO. Borys Budka zdradza część informacji

Wyniki wyborów pokazały, że PiS ma się czego obawiać. Borys Budka zapowiada, że Platforma Obywatelska po wakacjach przedstawi nowy program. Szykują się ogromne zmiany - nawet nazwy i logo partii. - Dużo pracy przed nami, aby nie zmarnować tego potencjału - przekonuje.

Share
Szykują się duże zmiany w PO. Borys Budka zdradza część informacji
Źródło: East News
d46m4bo

Wyniki wyborów 2020. W środę odbyło się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że szykują się duże zmiany. Po wakacjach patia przedstawi nowy program. Jak zapowiedział lider ugrupowania Borys Budka, będzie się także otwierała na nowe środowiska.

W rozmowie z RMF FM nie wykluczył również, że zmianie ulegną także logo, a nawet nazwa formacji. Powiedział jednak, że "ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo - to jest kwestia wtórna".

d46m4bo

Do końca lipca ma być opracowana nowa formuła Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzą obecnie Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni - podaje z kolei Polska Agencja Prasowa.

W przyszłym tygodniu zarząd Platformy ma się zebrać ponownie. Na ten czas planowane jest także wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Jak podkreśla Borys Budka, Rafał Trzaskowski był kandydatem wielu środowisk i to trzeba wykorzystać. Zapewnia, że przed nimi dużo pracy, jeszcze w te wakacje.

Zobacz też: Ostra ocena przegranej Trzaskowskiego. "To już szósta lub siódma przegrana PO"

Wyniki wyborów 2020. PKW podała oficjalne dane

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki II tury głosowania. Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

d46m4bo

Na Andrzeja Dudę oddano w sumie 10 440 648 ważnych głosów. Na Rafała Trzaskowskiego - 10 018 263.

Prezydent Duda najwięcej głosów zdobył w sześciu województwach. Są to: małopolskie z wynikiem 59,75 proc.; podkarpackie - 70,92 proc.; lubelskie - 66,31 proc.; podlaskie - 60,14 proc.; łódzkie - 54,46 proc. i świętokrzyskie z wynikiem 64,41 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46m4bo

Podziel się opinią

Share
d46m4bo
d46m4bo
Więcej tematów