Trwa ładowanie...

Są wyniki sekcji zwłok górników z Zofiówki. Śledztwo ws. tragedii

Urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci dwóch górników, wydobytych przez ratowników po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka. Ratownicy wciąż poszukują trzech zaginionych mężczyzn.
Share
W kopalni Zofiówka nadal trwa akcja poszukiwawcza
W kopalni Zofiówka nadal trwa akcja poszukiwawczaŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d2dolan

Sekcję zwłok dwóch zmarłych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej. Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach powiedziała PAP, że w obu przypadkach przyczyna śmierci była ta sama. Zaznaczyła, że wielonarządowe urazy były spowodowane zawaleniem się chodnika i wyrobiska po wstrząsie.

Nadal nie przeprowadzono identyfikacji ofiar wypadku. Śledczy czekają na wyniki pobranych próbek DNA, choć jednego z mężczyzn rozpoznała rodzina i pracownik kopalni.

Prokuratorzy nie mogą też przesłuchać jeszcze dwóch uratowanych górników. Obaj przebywają w szpitalu, a lekarze oceniają ich stan jako stabilny.

d2dolan

Zobacz także: Tragedia w kopalni Zofiówka. W Jastrzębiu-Zdroju ogłoszą żałobę

Śledztwo i poszukiwania

Gliwicka prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia górników oraz mienia w wielkich rozmiarach. To, czy w kopalni naruszono przepisy, śledczy badać będą jednak w osobnym postępowaniu. Zabezpieczona została cała dokumentacja, dotycząca zasad wydobycia.

d2dolan

Tymczasem w kopalni Zofiówka nadal trwa akcja poszukiwawcza. Ratownicy szukają trzech górników, którzy znajdowali się w zawalonym wyrobisku. Do przeszukania pozostało łącznie ok. 230 m chodnika. W nocy odebrano sygnał, jaki nadają lampki górnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dolan

Podziel się opinią

Share
d2dolan
d2dolan
Więcej tematów