Trwa ładowanie...
d21fpte

Ryszard Terlecki komentuje rozmowę Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem. "Trzeba mieć dystans"

Wicemarszałek Sejmu odniósł się do rozmowy prezydenta z szefem Rady Europejskiej. - To sympatyczny widok. Ścieranie się jest ważne, ale znamy się prywatnie i nie ma co udawać, że między nami jest ściana - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki odniósł się do rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem
Ryszard Terlecki odniósł się do rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d21fpte

Ryszard Terlecki skomentował rozmowę Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem na forum ONZ. Prezydent powiedział coś, co wyraźnie rozbawiło przewodniczącego RE. - To sympatyczny widok. Do wojny z opozycją trzeba mieć dystans. Ścieranie się jest ważne, ale znamy się prywatnie i nie ma co udawać, że między nami jest ściana. Czasem trzeba przekroczyć granice tej walki - tłumaczy wicemarszałek Sejmu na antenie Polsat News.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS odniósł się również do Trybunału Stanu dla Tuska. - Na razie to hipotetyczna sytuacja. Nie ma formalnego działania w tym kierunku. To, że obecnie coś się dzieje w tym kierunku to narracja na potrzeby mediów. Jednak nie rezygnujemy z konieczności rozliczenia koalicji PO-PSL. Pytanie na ile ich rządy to niefrasobliwość, a na ile wynik zaniedbań i przyzwolenia na takie działania. Od tego są jednak odpowiednie instytucje - wyjaśnił.

Terlecki przeanalizował również trwające przygotowania do wyborów samorządowych i kampanię Małgorzaty Wassermann. - Nie można mówić, że jest mniej dynamiczna od Patryka Jakiego. Po prostu ma inną wizję. Dobrze czuje się ze spoufaleniem z wyborcami. W obozie prezydenta Jacka Majchrowskiego widzę panikę. Otoczył się workiem miejscowych nieudaczników. Nie wróżę mu wysokiego wyniku - zaznaczył.

d21fpte

Na sam koniec wicemarszałek Sejmu podsumował informacje dotyczące stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. - Prezes ma się dobrze, nawet bardzo dobrze. Dolegliwości z lata ustąpiły i coraz mocniej angażuje się w kampanię. Problem jednak pozostaje i nadal utyka. O dacie operacji zadecydują lekarze, ale muszę uspokoić wszystkich sympatyków PiS, że to nic poważnego - zakończył.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów