Trwa ładowanie...
d2lotok

Ryszard Petru negocjuje z PO. Wkrótce "formalny akces"

Lider partii Teraz zdradził, jak wyglądają rozmowy z kierownictwem Platformy Obywatelskiej o dołączeniu do Koalicji Europejskiej. Petru przekonuje, że oficjalne rozszerzenie koalicji jest kwestią czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru zapowiada rychły finisz rozmów z Koalicją Europejską
Ryszard Petru zapowiada rychły finisz rozmów z Koalicją Europejską (PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka)
d2lotok

Ryszard Petru był gościem radia TOK FM. Zapytany o dołączenie do Koalicji Europejskiej stwierdził, że zadeklarował już gotowość na ten krok.

- Cały czas rozmawiamy m.in. z Platformą w kontekście list wyborczych i jestem przekonany, że w najbliższym czasie będziemy mogli ogłosić formalny akces do Koalicji Europejskiej - powiedział lider partii Teraz.

"Rozmowy o konkretach"

d2lotok

Czego dokładnie dotyczą te rozmowy? Jak deklaruje Petru, chodzi o same konkrety. - Miejsca na listach i nazwiska osób, które startują, i formuła działania, żeby wszystko można było zgrać - zdradził polityk. Petru podkreślił, że liczy na wypracowanie porozumienia "nie tylko w kwestiach europejskich", ale również w kampanii parlamentarnej.

Koalicja Obywatelska zawiązała się formalnie w ostatnią niedzielę. Wspólną deklarację podpisali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Zielonych. Do koalicji, poza ludźmi Ryszarda Petru, mają też dołączyć politycy Inicjatywy Polskiej.

Zobacz także: Ryszard Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Według sondaży, Koalicja Obywatelska może liczyć na porównywalną, a nawet większą liczbę mandatów, niż PiS.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lotok

Podziel się opinią

Share
d2lotok
d2lotok
Więcej tematów