Trwa ładowanie...
d31r9ac

RMN nie chce zająć się wnioskiem o odwołanie prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych nie zajęła się na czwartkowym posiedzeniu wnioskiem o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. W związku z materiałami po śmierci prezydenta Gdańska domaga się tego Ruch Kukiz'15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef RMN: nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy teraz zajmować się oceną zarządu TVP
Szef RMN: nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy teraz zajmować się oceną zarządu TVP (East News)
d31r9ac

Wniosek do RMN politycy Kukiz'15 złożyli 15 stycznia, dwa dni po ataku na Pawła Adamowicza. W dokumencie skierowanym do szefa Rady Krzysztofa Czabańskiego żądali odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego "w związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej

Rada zebrała się na posiedzeniu w czwartek, ale nie zajęła się wnioskiem ws. władz TVP.

Krzysztof Czabański poinformował w komunikacie, że RMN większością głosów nie zgodziła się na wprowadzenie do porządku obrad tego punktu.

d31r9ac

"Też byłem przeciw temu wnioskowi, bo nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy teraz zajmować się oceną zarządu TVP" - napisał szef w stanowisku, które cytuje PAP.

Nocne głosowanie ws. pieniędzy dla TVP i PR

Materiały TVP po śmierci Pawła Adamowicza były przywoływane przez posłów opozycji także podczas debaty o finansowaniu mediów publicznych. W nocy ze środy na czwartek odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej abonamentu.

- To prawdziwa linia produkcyjna do hejtowania, która krytykowała także WOŚP i Pawła Adamowicza. Wy nie macie prawa wziąć ani złotówki z publicznych pieniędzy, dopóki nie zrozumiecie czym jest przyzwoitość - mówił poseł PO Sławomir Neumann.

d31r9ac

Sejm odrzucił wniosek opozycji i skierował ustawę o abonamencie do dalszych prac.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „PiS wyhodował przestępcę”. Mocne słowa o Bartłomieju M.

d31r9ac

Podziel się opinią

Share

d31r9ac

d31r9ac
Więcej tematów