Trwa ładowanie...
ochrona

Owsiak oskarża TVP: manipulacja. Nowa skarga i sprawa w sądzie

Kompletna, totalna i skandaliczna manipulacja - powiedział Jerzy Owsiak, informując o nowej skardze do KRRiT na materiał TVP. Szef WOŚP zapowiedział skierowanie sprawy przeciwko Telewizji Polskiej do sądu.

Share
Owsiak oskarża TVP: manipulacja. Nowa skarga i sprawa w sądzie
Źródło: Agencja Gazeta
dz25lts

Jerzy Owsiak w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych podkreślił, że fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie ma swojej agencji ochrony. - Fundacja taką agencję wynajmuje. Nie zabezpieczamy - my jako fundacja - innej imprezy, oprócz warszawskiej. Leży to po stronie organizatorów - mówił szef WOŚP.

- Proszę więc nie łączyć w żaden sposób fundacji WOŚP z organizacją bezpieczeństwa imprezy w Gdańsku - powiedział Owsiak.

dz25lts

Zaapelował także do mediów, aby zwracały uwagę na dokładne przekazywanie informacji. Przywołał przykład serwisu publicznej stacji, gdzie podano, że zatrzymano "szefa ochrony WOŚP", a nie "szefa zabezpieczenie sceny WOŚP w Gdańsku".

Dalej, w nagraniu zatytułowanym "Manipulacja", Jerzy Owsiak poinformował o nowej skardze do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na materiał "Wiadomości" Telewizji Polskiej. Dodał, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Chodzi o słowa Owsiaka dotyczące ochrony gdańskiego finału z konferencji prasowej, a zacytowane przez dziennikarza TVP w poniedziałkowym wydaniu 'Wiadomości".

- Telewizja Polska zrobiła niesamowitą zbitkę. Wyjęła z kontekstu moje słowa, i z tego ma wynikać, że to my zabezpieczaliśmy imprezę w Gdańsku. Tymczasem nie było tam żadnej naszej ochrony - powiedział szef WOŚP, zamieszczając fragment programu.

Ocenił, że to "kompletna, totalna i skandaliczna manipulacja i przekłamanie". - Złożymy sprawę w sądzie, bo to nas obraża, sugerując, że to my jesteśmy winni - stwierdził Owsiak.

dz25lts

- Nie uciekam od odpowiedzialności, ale TVP manipuluje - nie pierwszy raz. Robi to w sposób niewiarygodny i nie liczy się z żadnymi konsekwencjami - powiedział szef WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Duda nie zgadza się z tezą o mordzie politycznym. „Wątpię w to”

dz25lts

Podziel się opinią

Share
dz25lts
dz25lts
Więcej tematów