Trwa ładowanie...

Prof. Andrzej ​Zybertowicz przeprasza za słowa o agentach

Tych wszystkich, którzy nigdy nie byli zamieszani w żadne konszachty ze służbami PRL-u, serdecznie przepraszam za to, że mogli być urażeni przez moje słowa - stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta.

Share
Prof. Andrzej ​Zybertowicz przeprasza za słowa o agentach
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d1gvy7j

Chodzi o słowa, które padły 5 lutego podczas debaty oksfordzkiej. Doradca Andrzej Dudy powiedział wtedy, przytaczając opinię Andrzeja Gwiazdy sprzed lat, że "w 1989 r. komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami". Opozycjoniści wysłali do prezydenckiego ministra wezwanie przedsądowe do przeprosin.

- Jeśli ktoś z państwa, kto dzielnie stawał przeciw opresji państwa komunistycznego, uznał, że moje słowa się do niego odnoszą - to informuję - nie miałem państwa na myśli - powiedział w piątek wieczorem na antenie TVN24 prof. Zybertowicz, przepraszając za swoje słowa.

d1gvy7j

Dodał, że swoją wypowiedzią o Okrągłym Stole "chciał wskazać na pewien proces".

- Nie wymieniałem żadnych osób, żadnych konkretnych grup społecznych, chciałem pokazać młodzieży, że proces historyczny, poza wymiarem sceny, ma swój wymiar zakulisowy, a w państwach policyjnych ten wymiar zakulisowy niestety polega na tym, że pewni ludzie są marionetkami innych - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Adamowicz zagłosowałby za usunięciem pomnika". Jego rzeczniczka bez wątpliwości

d1gvy7j

Podziel się opinią

Share
d1gvy7j
d1gvy7j
Więcej tematów