Trwa ładowanie...
d4ceyfg

Rzecznik prezydenta: RPO powinien zareagować ws. Zybertowicza

Przykład hejtu czy stanowczy protest przeciwko skrajnym opiniom w przestrzeni publicznej? Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski skrytykował pozew za słowa prof. Andrzeja Zybertowicza na temat Okrągłego Stołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski: prof. Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa
Błażej Spychalski: prof. Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d4ceyfg

Rzecznik prezydenta Dudy w rozmowie z TOK FM, stwierdził, że Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powinien zareagować na list żony prof. Andrzeja Zybertowicza. Kobieta uważa, że mąż stał się ofiarą hejtu, po tym, jak mówił - cytując Andrzeja Gwiazdę, że "podczas obrad Okrągłego Stołu komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami".

Grupa 37 działaczy antykomunistycznej opozycji poczuła się obrażona i domaga się od Zybertowicza przeprosin oraz wpłaty 50 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

- Jestem ogromnie zaskoczony, że te osoby, które wysłały pozew do prof. Zybertowicza, nie chcą z nim rozmawiać, nie chcą używać argumentów. Tylko do razu do sądu, najlepiej profesora niemal zamknąć, spowodować, że nie będzie mógł mówić - stwierdził rzecznik prezydenta Dudy.

d4ceyfg

- Ten pozew opiewa na takie kwoty, że profesor Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa. Chyba nie o to powinno nam chodzić - dodał Błażej Spychalski.

Jego zdaniem Adam Bodnar powinien zająć się sprawą listu Katarzyny Zybertowicz, aby pokazać, że "potrafi się bardzo intensywnie zajmować nie tylko sprawami z jednej strony sceny politycznej".

Dobrzańska-Frasyniuk reaguje

Tymczasem na list żony doradcy prezydenta do RPO odpowiedziała Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. - Ona mówi o hejcie? To zapraszam na mój profil. Wtedy zobaczy, co piszą zwolennicy "dobrej zmiany" - powiedziała Wirtualnej Polsce oburzona żona Władysława Frasyniuka.

d4ceyfg

- Też mamy syna, a 50 tys. zł i przeprosiny to nic w porównaniu z kilkoma sprawami sądowymi jakie mam mój mąż. Jedna z nich jest zagrożona więzieniem. Różnica między nami jest taka, że państwo Zybertowiczowie mają sprawę cywilną, a nas ściga władza państwowa.- przypomniała oburzona Frasyniuk.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Lech Wałęsa tłumaczy wpis o "zrobieniu rodeo Jarosławowi Kaczyńskiemu"

d4ceyfg

Podziel się opinią

Share

d4ceyfg

d4ceyfg
Więcej tematów