ycipk-4gf8p1

Doradca Dudy dostał wezwanie przedsądowe. Członkowie Okrągłego Stołu domagają się przeprosin

Prof. Andrzej Zybertowicz mówił, że Okrągły Stół oznaczał przekazanie władzy komunistycznym agentom. Pełnomocnicy uczestników obrad chcą za te słowa przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na rzecz WOŚP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczestnicy obrad Okrągłego Stołu domagają się przeprosin od prof. Andrzeja Zybertowicza
Uczestnicy obrad Okrągłego Stołu domagają się przeprosin od prof. Andrzeja Zybertowicza (East News, Fot: Stefan Maszewski)
ycipk-4gf8p1

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce podczas debaty oksfordzkiej z okazji 30 rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Prof. Andrzej Zybertowicz powiedział wtedy, że "większość nie uświadamiało sobie, w jakiej rzeczywistej kondycji była władza oraz jak głęboka prawda była w komentarzu Andrzeja Gwiazdy, który powiedział, że komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami".

Pełnomocnicy kilkudziesięciu uczestników obrad Okrągłego Stołu wysłali do doradcy prezydenta wezwanie przedsądowe - podaje TVN24. Za słowa prof. Zybertowicza domagają się przeprosin, które miałyby być opublikowane w czterech dziennikach i na Twitterze. Dodatkowo chcą wpłaty 50 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ycipk-4gf8p1

Urażonych wypowiedzią doradcy Andrzeja Dudy poczuło się 36 opozycjonistów. Wśród nich m.in. Władysław Frasyniuk, Marcin Geremek, Andrzej Celiński, Jan Dworak, Danuta Kuroń, Jerzy Stępień, Adam Strzembosz, Ludwika Wujec, Henryk Wujec czy Andrzej Zoll. Prof. Zybertowicz na zamieszczenie przeprosin i wpłatę ma siedem dni.

Zobacz także: Michał Kamiński po konwencji PiS: porażka zajrzała im w oczy

ycipk-4gf8p1

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-4gf8p1
ycipk-4gf8p1