Trwa ładowanie...

Doradca Dudy dostał wezwanie przedsądowe. Członkowie Okrągłego Stołu domagają się przeprosin

Prof. Andrzej Zybertowicz mówił, że Okrągły Stół oznaczał przekazanie władzy komunistycznym agentom. Pełnomocnicy uczestników obrad chcą za te słowa przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na rzecz WOŚP.
Share
Uczestnicy obrad Okrągłego Stołu domagają się przeprosin od prof. Andrzeja Zybertowicza
Uczestnicy obrad Okrągłego Stołu domagają się przeprosin od prof. Andrzeja ZybertowiczaŹródło: East News, Fot: Stefan Maszewski
d2xy0w8

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce podczas debaty oksfordzkiej z okazji 30 rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Prof. Andrzej Zybertowicz powiedział wtedy, że "większość nie uświadamiało sobie, w jakiej rzeczywistej kondycji była władza oraz jak głęboka prawda była w komentarzu Andrzeja Gwiazdy, który powiedział, że komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami".

Pełnomocnicy kilkudziesięciu uczestników obrad Okrągłego Stołu wysłali do doradcy prezydenta wezwanie przedsądowe - podaje TVN24. Za słowa prof. Zybertowicza domagają się przeprosin, które miałyby być opublikowane w czterech dziennikach i na Twitterze. Dodatkowo chcą wpłaty 50 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

d2xy0w8

Urażonych wypowiedzią doradcy Andrzeja Dudy poczuło się 36 opozycjonistów. Wśród nich m.in. Władysław Frasyniuk, Marcin Geremek, Andrzej Celiński, Jan Dworak, Danuta Kuroń, Jerzy Stępień, Adam Strzembosz, Ludwika Wujec, Henryk Wujec czy Andrzej Zoll. Prof. Zybertowicz na zamieszczenie przeprosin i wpłatę ma siedem dni.

Zobacz także: Michał Kamiński po konwencji PiS: porażka zajrzała im w oczy

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xy0w8

Podziel się opinią

Share
d2xy0w8
d2xy0w8
Więcej tematów