Trwa ładowanie...

Polacy najbardziej ufają Dudzie. Jednak liderem nie jest już sam

Prezydentowi niezmiennie ufa najwyższy odsetek Polaków. Choć w najnowszym sondażu musiał podzielić się pozycją lidera. Taki sam wynik uzyskał premier Mateusz Morawiecki - 46,7 proc. poparcia. Opozycja jest daleko w tyle - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Share
Polacy najbardziej ufają Dudzie. Jednak liderem nie jest już sam
Źródło: East News
d2pb0p3

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki prowadzą w rankingu zaufania z wynikiem 46,7 proc. Za nimi uplasowała się Beata Szydło, której ufa 40,9 proc. ankietowanych. Kolejne miejsce zajął polityk opozycji z najwyższym zaufaniem - Władysław Kosiniak-Kamysz, który uzyskał wynik 22.9 proc. Następny jest... Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS ufa 34,2 proc. badanych.

W porównaniu z ostatnim badaniem wzrost zaufania zanotowali politycy obozu rządzącego, natomiast zaufanie do opozycji pozostało na zbliżonym poziomie.

Opozycja w tyle, jeżeli chodzi o zaufanie

Zdecydowanie gorzej od polityków partii rządzącej wypadła pod względem zaufania opozycja. Katarzyna Lubnauer zajęła 7 pozycję, za Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro, z wynikiem 29.1 proc. Oczko niżej znalazł się Paweł Kukiz z zaufaniem na poziomie 26.1 proc. Dopiero na 10. miejscu jest Ryszard Petru, któremu ufa 18.2 proc ankietowanych, a za nim Grzegorz Schetyna z wynikiem 16.9 proc.

d2pb0p3

Macierewicz z najniższym zaufaniem

Patrząc z drugiej strony skali - wygrywa Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 67,2 proc. badanych. Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro badani ocenili bardzo skrajnie. Z jednej strony cieszą się oni dość wysokim zaufaniem, jednak z drugiej - 55,7 proc. badanych nie ufa Kaczyńskiemu, a 56,5 Zbiorze.

Tak skrajnie nie zostali ocenieni liderzy opozycji. Do Katarzyny Lubnauer 18,4 proc. badanych określiło swój stosunek jako neutralny, a nie ufa jej 34,7 proc. Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi nie ufa 26,9 proc. Neturalnych wobec Grzegorza Schetyny było 23,9 proc., natomiast nie ufa mu 56,2 proc.

Źródło: Onet

d2pb0p3

Podziel się opinią

Share
d2pb0p3
d2pb0p3
Więcej tematów