Pokazano screen z TVP. Jeden szczegół przykuł uwagę

Decyzją szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zmienia się zarząd Telewizji Polskiej. Politycy PiS nie zgadzają się z decyzją, którą uważają za "zamach na demokrację". W mediach społecznościowych pokazano zdjęcie, które pokazuje, że TVP było związane z Prawem i Sprawiedliwością.

 Pokazano screen z TVP. Jeden szczegół przykuł uwagę
Pokazano screen z TVP. Jeden szczegół przykuł uwagę
Źródło zdjęć: © X
oprac. MMIK

Szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze.

Nowym przewodniczącym rady nadzorczej TVP jest Piotr Zemła, który nie został jednak ciepło powitany przez okupujących gmach Telewizji Polskiej polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Na jednym z nagrań zarejestrowanych w środę w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie zauważono coś ciekawego. W tle kadru internauci wychwycili szczegół. Ich uwagę przykuł jeden z obrazów znajdujących się na ścianie korytarza gmachu Telewizji Polskiej.

Screen pokazuje, że w gmachu TVP na ścianie wisi portret Lecha Kaczyńskiego, byłego prezydenta Polski, wywodzącego się z Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtarza natomiast, że obecne zmiany w TVP są "zamachem na demokrację", sugerując, że Telewizja Polska była przez ostatnie osiem lat mediami obiektywnymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Nasz protest to jest obrona demokracji, bo nie ma demokracji bez pluralizmu mediów i bez silnych mediów antyrządowych, a w Polsce to są media publiczne - skomentował Kaczyński "okupację" siedziby TVP przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Ujawniono już nazwiska osób, które obejmą władzę w TVP oraz PAP. Obok Piotra Zemły, który objął funkcję nowego przewodniczącego rady nadzorczej TVP, pojawił się Tomasz Sygut, nowy prezes TVP, który zastąpi Mateusza Matyszkowicza. Z kolei Marek Błoński zastąpił Wojciecha Surmacza na stanowisku prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (577)