Trwa ładowanie...
d41z6m3

Podlaskie: duchowny spłodził dziecko niepełnosprawnej dziewczynie - dostał 4 lata więzienia

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim skazał na cztery lata więzienia prawosławnego duchownego, oskarżonego o współżycie w miejscowości Boćki z młodą, niepełnosprawną dziewczyną. Wyrok nie jest prawomocny.

Share
d41z6m3

Prokuratura w Bielsku Podlaskim oskarżyła duchownego o to, że między lipcem 2010 a lutym 2011 roku, co najmniej ośmiokrotnie, w Boćkach, wykorzystując "umiarkowane upośledzenie umysłowe i brak zdolności dziewczyny do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem", doprowadził ją do współżycia oraz do "poddania się innej czynności seksualnej". Ze względu na charakter sprawy proces odbywał się przy drzwiach zamkniętych.

W śledztwie oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ze względu na charakter sprawy śledczy nie podawali wówczas jej szczegółów. Ze względu na utajnienie procesu nie wiadomo też, co zeznawali w tej sprawie świadkowie.

Jak podawali wcześniej śledczy, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła matka dziewczyny. Dziewczyna urodziła kilka miesięcy temu dziecko, ale śledczy nie podawali wówczas informacji na temat ojcostwa.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Białymstoku, sędzia Przemysław Wasilewski, sąd w Bielsku Podlaskim uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów, przy kwalifikacji prawnej z aktu oskarżenia i skazał go na 4 lata więzienia.

Skazany duchowny, który był proboszczem parafii prawosławnej w Boćkach, już tam nie pracuje. Groziło mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Odpowiadał z wolnej stopy.

d41z6m3

Podziel się opinią

Share
d41z6m3
d41z6m3
Więcej tematów