Trwa ładowanie...

Pierwsze chwile na wolności. Ukraińscy żołnierze wrócili do domu

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z pierwszych chwil na wolności 144 ukraińskich żołnierzy. W środę miała miejsce wielka wymiana jeńców, dzięki której do Ukrainy wrócili m.in. obrońcy huty Azowstal w Mariupolu.

Share
Pierwsze chwile na wolności. Ukraińscy żołnierze uwolnieniPierwsze chwile na wolności. Ukraińscy żołnierze uwolnieniŹródło: East News, fot: AA/ABACA
d3drg8s

W nagraniu wypowiadają się uwolnieni żołnierze. - Jestem przytłoczony emocjami. Dotrzeć tutaj było bardzo trudno. To nie była pierwsza próba powrotu do domu. Pojawiały się myśli, że i tym razem coś może pójść źle i wrócimy do niewoli - mówił jeden z uwolnionych żołnierzy Artur Lypka.

Powrót jeńców

Jak podawało ukraińskie ministerstwo obrony, większość wyswobodzonych żołnierzy jest ciężko rannych. Chodzi m.in. o oparzenia, obrażenia po wybuchach oraz złamania. Wszyscy otrzymali pomoc medyczną i psychologiczną.

Żołnierze, którzy wrócili do Ukrainy to między innymi: 59 wojskowych z Gwardii Narodowej, 30 żołnierzy marynarki wojennej, 28 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, 17 oficerów Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, dziewięciu walczących w obronie terytorialnej oraz jeden funkcjonariusz ukraińskiej policji.

d3drg8s

Jak podawał ukraiński resort obrony, wśród przechwyconych wojskowych 23 to oficerowie, a 69 to sierżanci lub żołnierze wyższego szczebla. Najstarszy z przechwyconych żołnierzy ma 65 lat, a najmłodszy 19 lat.

Czytaj też:

Zobacz też: Amerykańska broń uderza w Rosjan. Ukraina miażdży sprzęt "z epoki kamienia łupanego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3drg8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3drg8s
d3drg8s
Więcej tematów