Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz skrytykował premie w rządzie. "Sprawa skandaliczna"

Zdaniem przewodniczącego Kukiz'15 przyznanie sobie przez premier Beatę Szydło premii "graniczyło z arogancją". Polityk ma również "kiepskie" zdanie o ustawie o IPN. I zapewnia, że choć jest za "życiem poczętym", to głosować za nową ustawą zakazującą aborcji nie będzie.

Share
Paweł Kukiz skrytykował premie w rządzie. "Sprawa skandaliczna"
Źródło: Agencja Gazeta
d30qaw5

- Dla mnie jest to sprawa skandaliczna - skomentował rządowe premie w TVN 24 Paweł Kukiz. Polityk uznał, że były to "comiesięczne dodatki do pensji". I stwierdził, że "graniczny z arogancją" przyznawanie tego typu premii samemu sobie. - Spółki Skarbu Państwa są paśnikiem dla polityków i ich rodzin - uznał.

Zastanawiał się również, za co należała się premia Antoniemu Macierewiczowi - Może za szukanie różnych argumentów i spraw związanych z katastrofą, które się wzajemnie wykluczają - powiedział ostatecznie.

d30qaw5

I przyznał, że rząd PiS po zmianie premiera nie radzi sobie tak dobrze, jak powinien. - W ostatnim czasie, szczególnie w związku z ustawą IPN-owską, popełniano wiele błędów - zaznaczył i dodał, że "nie jest to ustawa doskonała" i właściwie można ją nazwać "kiepską".

Zobacz także: Scheuring-Wielgus ostro o biskupach

Ale co do meritum sprawy był zgodny. - Nie możemy pozwalać na to, by Polskę jako państwo współwinić o współudział w Holokauście - uznał.

Kukiz nie miał również zastrzeżeń do wizyty Angeli Merkel w Warszawie. - Jestem zadowolony, ze ta wizyta przebiegała w takiej atmosferze spokojniej i ciepłej - powiedział. I przyznał, ze chce dla Polski stosunków partnerskich z Niemcami, ale do tego potrzeba "sprawnych dyplomatów".

d30qaw5

Kukiz broni sędziów do KRS. "Są obywatelscy"

Zapytano o to, dlaczego ugrupowanie Kukiz'15 zgłosiło swoich kandydatów na sędziów KRS, przyznał, że nie chciał "łamać" KRS-u. I podkreślił że to są "sędziowie obywatelscy". - Jeśli potraktujemy parlament jako nośnik woli narodu - zaznaczył.

Kukiz tłumaczył, że nazwiska sędziów zgłaszali posłowie ugrupowania zajmujący się kwestiami prawnymi. Prowadząca program "Kropka nad i" wskazała mu jednak, że większość z nich jest powiązana z Ministerstwem Sprawiedliwości. Polityk trzymał się swojego zdania.

Poseł wypowiedział się również nt. projektu, który zakłada wprowadzenie zakazu aborcji ze względu na ciężkie wady u płodu. - Jest to bardzo delikatna materia - powiedział. Stwierdził, że jest "za życiem poczętym", ale "na pewno nie będzie głosował za tak radykalnym projektem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d30qaw5

Podziel się opinią

Share
d30qaw5
d30qaw5
Więcej tematów