Trwa ładowanie...
d1taxf8

Paweł Kukiz skrytykował premie w rządzie. "Sprawa skandaliczna"

Zdaniem przewodniczącego Kukiz'15 przyznanie sobie przez premier Beatę Szydło premii "graniczyło z arogancją". Polityk ma również "kiepskie" zdanie o ustawie o IPN. I zapewnia, że choć jest za "życiem poczętym", to głosować za nową ustawą zakazującą aborcji nie będzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz bronił "obywatelskich" sędziów do KRS
Paweł Kukiz bronił "obywatelskich" sędziów do KRS (Agencja Gazeta)
d1taxf8

- Dla mnie jest to sprawa skandaliczna - skomentował rządowe premie w TVN 24 Paweł Kukiz. Polityk uznał, że były to "comiesięczne dodatki do pensji". I stwierdził, że "graniczny z arogancją" przyznawanie tego typu premii samemu sobie. - Spółki Skarbu Państwa są paśnikiem dla polityków i ich rodzin - uznał.

Zastanawiał się również, za co należała się premia Antoniemu Macierewiczowi - Może za szukanie różnych argumentów i spraw związanych z katastrofą, które się wzajemnie wykluczają - powiedział ostatecznie.

I przyznał, że rząd PiS po zmianie premiera nie radzi sobie tak dobrze, jak powinien. - W ostatnim czasie, szczególnie w związku z ustawą IPN-owską, popełniano wiele błędów - zaznaczył i dodał, że "nie jest to ustawa doskonała" i właściwie można ją nazwać "kiepską".

d1taxf8

Zobacz także: Scheuring-Wielgus ostro o biskupach

Ale co do meritum sprawy był zgodny. - Nie możemy pozwalać na to, by Polskę jako państwo współwinić o współudział w Holokauście - uznał.

d1taxf8

Kukiz nie miał również zastrzeżeń do wizyty Angeli Merkel w Warszawie. - Jestem zadowolony, ze ta wizyta przebiegała w takiej atmosferze spokojniej i ciepłej - powiedział. I przyznał, ze chce dla Polski stosunków partnerskich z Niemcami, ale do tego potrzeba "sprawnych dyplomatów".

Kukiz broni sędziów do KRS. "Są obywatelscy"

Zapytano o to, dlaczego ugrupowanie Kukiz'15 zgłosiło swoich kandydatów na sędziów KRS, przyznał, że nie chciał "łamać" KRS-u. I podkreślił że to są "sędziowie obywatelscy". - Jeśli potraktujemy parlament jako nośnik woli narodu - zaznaczył.

d1taxf8

Kukiz tłumaczył, że nazwiska sędziów zgłaszali posłowie ugrupowania zajmujący się kwestiami prawnymi. Prowadząca program "Kropka nad i" wskazała mu jednak, że większość z nich jest powiązana z Ministerstwem Sprawiedliwości. Polityk trzymał się swojego zdania.

Poseł wypowiedział się również nt. projektu, który zakłada wprowadzenie zakazu aborcji ze względu na ciężkie wady u płodu. - Jest to bardzo delikatna materia - powiedział. Stwierdził, że jest "za życiem poczętym", ale "na pewno nie będzie głosował za tak radykalnym projektem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d1taxf8

Podziel się opinią

Share
d1taxf8
d1taxf8