WP

Niektórzy już tęsknią za Antonim Macierewiczem. Jest petycja o jego przywrócenie

Choć jest najmniej popularnym ministrem, ma rzesze fanów. Widać to zwłaszcza teraz, kiedy został odwołany ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Bronią go zarówno przedstawiciele prawicowych mediów, jak i internauci. W specjalnej petycji głosują za jego powrotem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej
Antoni Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

To jego dymisja zdaje się odbijać najwiekszym echem. Jego przeciwnicy zabierają głos, może jednak liczyć na miłe słowa. Po stronie odwołanego właśnie Antoniego Macierewicza stają miedzy innymi przedstawiciele prawicowych mediów. Jednak nie tylko.

Broniąc byłego już szefa MON, atakują prezydenta Andrzeja Dudę.

Na portalu avaaz.org powstała nawet petycja. Biorą w niej udział osoby, według których "Antoni Macierewicz jest najlepszym Ministrem Obrony Narodowej, jakiego miała Polska". - Było to nie w smak wrogim naszej ojczyźnie środowiskom. My, Polacy, domagamy się przywrócenia pana ministra - czytamy na stronie.

WP

Nie ma pewności, czy wstawianie się za Macierewiczem wynika ze szczerych chęci, czy jest to żart.

Zobacz też: Pożegnalne przemówienie ministra Macierewicza. "Podnieśliście głowy Polaków"

Na razie pod petycją podpisało się 68 osób (godz. 22), ale jej twórcy liczą na więcej. - Niech będzie nas 100 000 - podkreślają.

WP

Skład nowego rządu

O godz. 12 w Pałacu Prezydenckim został zaprzysiężony nowy rząd. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd WP.PL
Podziel się

Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

WP

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

Źródło: avaaz.org/WP

Polub WP Wiadomości
WP
WP