Rekonstrukcja rządu. Zaskakująca teoria prawicowej dziennikarki Doroty Kani
Jak do rekonstrukcji rządu odnoszą się prawicowe media? Dla redaktor naczelnej Telewizji Republika największym zaskoczeniem była dymisja szefa MON Antoniego Macierewicza. Innym może szokować jej diagnoza na temat tej zmiany. - Zwyciężyła kłamliwa narracja Tomasza Piątka, "Gazety Wyborczej" i TVN - oceniła.
- Największe zaskoczenie wśród najbardziej konserwatywnych wyborców wzbudziła dymisja Antoniego Macierewicza - przyznała w rozmowie z portalem niezalezna.pl Dorota Kania. Dlaczego szef MON pożegnał się ze stanowiskiem? Jak zaznaczyła dziennikarka, odpowiedzialni są za to Piątek, "Gazeta Wyborcza" oraz TVN, a właściwie ich"kłamliwa narracja". - Zwyciężyła - podkreśliła naczelna Telewizji Republika.
- Te środowiska domagały się dymisji Antoniego Macierewicza. Do dymisji byłego już szefa MON dążyli ludzie związani z WSI, którzy mają wciąż wiele do powiedzenia w życiu publicznym. Absolutnym skandalem jest, że część politycznych elit uwierzyła w tę narrację - tłumaczyła.
Przypomniała też, że "z nieoficjalnych informacji wiadomo, że dymisji Antoniego Macierewicza domagał się prezydenta Andrzej Duda". - Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w BBN, sprawę gen. Kraszewskiego, przywołuje to najgorsze skojarzenia - dodała.
Kania odniosła się też do doniesień medialnych, według których Macierewicz miałby zastąpić Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu. Zapewniła, że te informacje są fałszywe i stwierdziła, w "nie wiadomo, jakie będą dalsze scenariusze polityczne".
Czy dojdziemy do prawdy?
Zwróciła przy tym uwagę na to, że pod znakiem zapytania pozostaje los śledztwa smoleńskiego. - To minister obrony nadzoruje podkomisję smoleńską powołaną w MON. Ujawnione do tej pory przez podkomisję materiały obrazują skalę manipulacji w śledztwie za rządów Platformy Obywatelskiej i pokazują, jak ważne jest wyjaśnienie katastrofy - mówiła.
Przypomnijmy, że podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej Kaczyński podkreslił po raz kolejny, że w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej "jesteśmy bliżej prawdy".
Skład nowego rządu
O godz. 12 w Pałacu Prezydenckim został zaprzysiężony nowy rząd. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.
Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.
Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.
Źródło: niezalezna.pl/WP