Trwa ładowanie...
d241hqj
Kolejna miesięcznica, kolejne przemówienie Kaczyńskiego. Znowu "jesteśmy bliżej prawdy"

Kolejna miesięcznica, kolejne przemówienie Kaczyńskiego. Znowu "jesteśmy bliżej prawdy"

Zakończyły się obchody 92. miesięcznicy smoleńskiej. Jednym ze stałych punktów cyklicznego wydarzenia jest przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Z ust polityka padły mocne słowa w kierunku tych, których nazwał wrogami. - Nie spoczną - chcą zniszczyć nasze życie - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d241hqj

Kiedy prezes PiS wchodził na mównicę słychać było okrzyki: "Jarosław". Polityk podziękował i powtórzył to, co mówił podczas poprzednich miesięcznic: - Jesteśmy bliżej prawdy. Coś się jednak według niego zmieniło.

- Nie potrafiłem odpowiedzieć, kiedy to będzie. Dziś jesteśmy przeświadczeni, że już za kilka miesięcy - tłumaczył. Wtedy, jak podkreślił, powstaną pomniki smoleńskie i raport podkomisji.

d241hqj

- Marsze się skończą, misja będzie trwała - zaznaczył.

Cel: przeciwstawienie się złu

- W naszym życiu pojawiło się wiele zła, coraz bardziej bezczelnego, agresywnego mającego poczucie bezkarności Temu też trzeba się przeciwstawić. To jest nasze zadanie - kontynuował.

Co miał konkretnie na myśli? Mówił o uczestnikach kontrmiesięcznicy, która trwa w tym samym czasie, co miesięcznica.

d241hqj

- Ci, którzy protestują mówią, że trzeba czekać na zwłoki. W sposób haniebny obraża się kobiety. Trzeba sobie powiedzieć: "naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości i normalności". Jak dodał, pojawienie się pomników i prawdy zawartej w raporcie będą "wyrazem, że w naszym życiu wraca prawda".

- Nasi wrogowie nie spoczną - chcą zniszczyć nasze życie, chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu, by wróciło to, co Polskę niszczyło, okradało, co prowadziło do degradacji naszego państwa - mówił pełen emocji. Zgromadzeni ludzie odpowiedzieli na jego słowa. "Zwyciężymy" - krzyczeli

- Suwerenna wolna i demokratyczna przyzwoita Polska to nasz cel i zostanie zrealizowany - nie kiedyś, tylko w tym pokoleniu. Zwyciężymy - zakończył.

Przypomnijmy, że ostatnie obchody miesięcznicy mają odbyć się w kwietniu 2018 roku.

Trwa kontrmiesięcznica Obywateli RP, którzy krzyczeli do Kaczyńskiego: "kłamca".

d241hqj

Podziel się opinią

Share
d241hqj
d241hqj
Więcej tematów