Trwa ładowanie...
wybory parlamentarne

Najnowszy sondaż parlamentarny. Mniejsze ugrupowania walczą o wejście do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska mogą spać spokojnie - z najnowszego sondażu IBRIS wynika, że obie partie mogą liczyć na zbliżone poparcie. Do Sejmu wejdą jeszcze 3 formacje, jednak one balansują na granicy 5-procentowego progu wyborczego.

Share
Najnowszy sondaż parlamentarny. Mniejsze ugrupowania walczą o wejście do Sejmu
Źródło: East News
d2l6vuq

Liderem zestawienia niezmiennie pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego, jak wynika z sondażu IBRIS przygotowanego dla KO, cieszy się 36-procentowym wynikiem. Niewiele mniej - bo 33- procentowym zaufaniem - cieszy się Koalicja Obywatelska, która zleciła sondaż.

W dużo gorszej sytuacji znajdują się mniejsze ugrupowania. Lewica, która znalazła się na ostatnim miejscu na podium, cieszy się zaledwie 6-procentowym poparciem ankietowanych. Identyczny wynik osiągnęła Konfederacja. Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 "Koalicja Polska" zamyka stawkę z 5-procentowym wynikiem.

d2l6vuq

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, aż 14 proc. badanych nie wiedziałoby, którą formację poprzeć. Jak dodaje portal onet.pl, ankieterzy IBRIS nie uwzględnili w badaniu ugrupowania Szymona Hołowni, który buduje swój ruch "Polska 2050" i zamierza walczyć o mandaty w Sejmie. Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną (CATI) 29 lipca na próbie 1100 dorosłych Polaków.

12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich (zwycięska dla Andrzeja Dudy - red.), która domknęła serię wyborczą. Najbliższa elekcja, jeśli po drodze nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, czeka nas dopiero za 3 lata. Wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej na jesieni 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Warszawa wydzielona z Mazowsza? "To bardzo głupi pomysł"

d2l6vuq

Podziel się opinią

Share
d2l6vuq
d2l6vuq
Więcej tematów