Trwa ładowanie...

Koalicja Obywatelska. Kandydaci na listach do Sejmu i Senatu w wyborach 2023

Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. W ich trakcie Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do obu izb parlamentu. Kto znalazł się na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej? Nie brakuje znanych nazwisk jak i "nowych twarzy".

Kandydaci KO. Wybory 2023. Głosowanie już 15 październikaKandydaci KO. Wybory 2023. Głosowanie już 15 październikaŹródło: PAP, fot: Paweł Topolski
d46b04l
d46b04l

Podczas wyborów parlamentarnych Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Izby niższej i Izby wyższej parlamentu, czyli 460 posłów oraz 100 senatorów. W połowie sierpnia Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandaty poselskie i senatorskie. Jakie nazwiska znalazły się na listach wyborczych KO?

Koalicja Obywatelska. Wybory. Kandydaci do Sejmu 2023

Listę osób, które będą ubiegać się o poselskie mandaty w czasie wyborów 2023 we środę 16 sierpnia, przedstawiła Koalicja Obywatelska. Na listach wyborczych KO nie zabrakło znanych Polakom nazwisk, jak i "nowych twarzy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tusk premierem? Deklaracja z Lewicy

Na kogo będą mogli zagłosować wyborcy, którzy 15 października wezmą udział w wyborach do Sejmu? Na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej w 2023 roku znaleźli się:

  • Okręg nr 1 (Legnica): Czernow Zofia, Kropiwnicki Robert, Borys Piotr, Krawczyk Iwona, Horbatowski Łukasz, Radzięta Krystyna, Palczewski Radosław, Furmańska Joanna, Sikora Konrad, Madej‑Kwapisz Zdzisława, Nester Krzysztof, Wiśniewski Krzysztof, Bander Michał, Adler Marlena, Stachyra Jerzy, Hubska Agata, Leszczyński Lubomir, Baczyńska Żaneta, Bielecka Edyta, Mierka Joanna, Świerczyński Wiesław, Ornaf Izabela, Sikora Małgorzata, Krzeszewska Aleksandra
  • Okręg nr 2 (Wałbrzych): Wielichowska Monika, Mrzygłocka Izabela, Chmielewski Marek, Jagła Robert, Bielawska Sylwia, Suchora Michał, Kaczyńska Diana, Gąsior Justyna, Pajkiert Joanna, Iwancz Jacek, Krzeczkowska Ewa, Grzebieluch Jacek, Witkowska Anetta, Jaśnikowski Adam, Świło Teresa, Kraczkowski Piotr
  • Okręg nr 3 (Wrocław): Chybicka Alicja, Tracz Małgorzata, Jaros Michał, Zdrojewski Bogdan, Mieszkowski Krzysztof, Sobolak Anna, Kurowska Iwona, Żak Mateusz, Kaczor‑Hanuszewicz Karolina, Bochnak Wojciech, Niezgodzka Jolanta, Lorenc Sebastian, Augustynowska Joanna, Babiński Przemysław, Grabarczyk Kinga, Lech Ryszard, Pajęcka Dorota, Przywara Karol, Kraszewska Maja, Bryłka Krzysztof, Nowak Martyna, Zalewski Krzysztof, Rybska‑Korzępa Monika, Jeżyna Kamil, Wiatr‑Przybylska Magdalena, Iskra Piotr, Jędrychowski Marek, Sebzda‑Sztul Katarzyna
  • Okręg nr 4 (Bydgoszcz): Olszewski Paweł, Kozłowska Iwona, Brejza Krzysztof, Łośko Magdalena, Giziński Włodzisław, Karolewska Iwona, Niewiadomska Anna, Al‑Shaer Bashar, Czerska‑Thomas Joanna, Lakner Daniel, Moroz‑Langowska Renata, Młodecki Juliusz, Gałęska Maria, Katulski Jarosław, Rzęska Grażyna, Dereszyński Krzysztof, Kwiatkowska Natalia, Bulanda Wojciech, Malich Piotr, Szperkowski Krzysztof, Pacek Tomasz, Krasicka‑Korczyńska Ewa, Gliszczyński Stanisław, Michalczak Tomasz
  • Okręg nr 5 (Toruń): Myrcha Arkadiusz, Hartwich Iwona, Szymański Tomasz, Łuczak Krystian, Lubańska Katarzyna, Szramka Paweł, Zalewska Barbara, Jura‑walczak Agnieszka, Łańcucka Dorota, Karpiński Grzegorz, Kowalski Jerzy, Jankowski Sylwester, Graczyk Mirosław, Krężelewski Jacek, Tokarska Lidia, Koszelak Jacek, Jaskólska Emilia, Kaliszewska Katarzyna, Małecka Zofia, Bruzdowicz Marek, Deczyński Włodzimierz, Walichniewicz Dominika, Turek Grzegorz, Jałoszyński Dariusz, Trusiło Tomasz, Višnevska Evelina
  • Okręg nr 6 (Lublin): Wcisło Marta, Krawczyk Michał, Lisowska Bożena, Bojarski Krzysztof, Zaborowska Maja, Nowosadzki Grzegorz, Machniak Bernarda, Komorski Krzysztof, Zimowski Michał, Gąska Jerzy, Kafarska Beata, Nakonieczny Paweł, Pszczoła Joanna, Jachim Ewa, Popławski Mateusz, Zyska Grażyna, Wieczorek Marek, Chwała Teresa, Jastrzębski Filip, Doroszuk‑Maj Marzena, Bartuzi Krzysztof, Sekuła Halina, Łucjan Henryk, Kwiecień Krzysztof, Kalbarczyk Zbigniew, Kozak Paweł, Jurkowski Zbigniew, Wojciechowska‑Jędrzejczyk Magdalena, Białowąs Waldemar, Miściur Jarosław
  • Okręg nr 7 (Chełm): Grabczuk Krzysztof, Gromadzka Małgorzata, Żmijan Stanisław, Belina‑Wawryk Ewa, Buczyński Maciej, Klimczuk Agnieszka, Grabek Andrzej, Jaczyńska Agnieszka, Cichocki Mariusz, Zadrąg Elżbieta, Fedorczuk Jerzy, Łańcucka Grażyna, Zarębski Jerzy, Bogutyn Anna, Kargul Andrzej, Gwizdała Beata, Antoniuk Tomasz, Szymańska Paulina, Borodijuk Edward, Tywoniuk Magdalena, Pastuszek Mariusz, Paciorkowska Anna, Jóźwik Kamil, Kargol Rafał
  • Okręg nr 8 (Zielona Góra): Polak Elżbieta, Sługocki Waldemar, Sibińska Krystyna, Dowhan Robert, Osos Katarzyna, Wierchowicz Jerzy, Brodzińska Cecylia, Cebula Marek, Kozak Elżbieta, Kola Krzysztof, Liddane Joanna, Oleszczuk‑Zygmuntowska Nadia, Ciszka‑Marczewska Anna, Lis Przemysław, Karasińska Monika, Gajdemski Mateusz, Harasimowicz Magdalena, Kołwzan Adam, Jągowska Alina, Fechner Izabela, Drzewiecka‑Wilusz Kornelia, Kunicka Halina, Wojciechowska Ilona, Wróblewski Radosław
  • Okręg nr 9 (Łódź): Joński Dariusz, Niemczyk Małgorzata, Śledzińska‑Katarasińska Iwona, Piątkowski Krzysztof, Wiśniewska Aleksandra, Majchrzak Antonina, Bliźniuk Paweł, Malinowska‑Olszowy Monika, Puchalski Tobiasz, Józefaciuk Marcin, Kobylińska Agata, Dybała Małgorzata, Brach‑Nowacka Agnieszka, Zbroński Jan, Gałkiewicz Magdalena, Jaśkiewicz Mateusz, Sadowska Katarzyna, Krawczyk Maria, Ciszewski Norbert, Gill‑Piątek Hanna
  • Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski): Wołoszański Bogusław, Spólnicka Magdalena, Witczak Adrian, Pingot Małgorzata, Rożniatowski Arkadiusz, Kulig Justyna, Łukasiewicz Karolina, Kuba Elżbieta, Łyżeń Piotr, Radziewicz Ewa, Menke Katarzyna, Kłobucka Anna, Wężyk‑Głowacka Marlena, Laszczyk Piotr, Arkusiński Leszek, Siedlecka Marta, Zięba Paweł, Wiernicki Juliusz
d46b04l

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

  • Okręg nr 11 (Sieradz): Tomczyk Cezary, Hanajczyk Agnieszka, Ziółkowski Tomasz, Habura Krzysztof, Owczarek Wiesława, Dunin Sebastian, Majczyk Robert, Raczkiewicz Małgorzata, Grabowski Mariusz, Sujecka Dorota, Ziółkowski Wojciech, Pawlak‑Szpotan Monika, Kącki Tomasz, Tokarek Renata, Konieczny Bartłomiej, Jonczyk Karolina, Hanc Sylwia, Kasprzyk Ewa, Kubiak Sylwia, Łacmański Krzysztof, Okoń Mariusz, Trauth Krystyna, Wach Lena, Sikora Jacek
  • Okręg nr 12 (Chrzanów): Niedziela Dorota, Sowa Marek, Jaworska‑Nowak Joanna, Gębala Bartłomiej, Tomal Józef, Szpak Jagoda, Mieczyński Dominik, Luberda Jan, Jewuła Marzena, Dyduch Janusz, Stawicki Andrzej, Bliźniak Katarzyna, Pogan Krystian, Van De Logt Renata, Kania Adam, Mlak Sebastian
  • Okręg nr 13 (Kraków): Sienkiewicz Bartłomiej, Marczułajtis‑Walczak Jagna, Miszalski Aleksander, Marek Dorota, Meysztowicz Jerzy, Chamielec Iwona, Kozioł Artur, Matusik‑Lipiec Katarzyna, Jaśkowiec Dominik, Gadacz Tadeusz, Szczepańska Alicja, Grabarczyk Piotr, Szczoczarz Bartłomiej, Tocka Patrycja, Kot Aleksandra, Jakubas Waldemar, Partyka Dariusz, Węgrzyn Ewelina, Kocoń San, Romańska‑Zagórska Marta, Szpur Witold, Kostecki Tomasz, Pogoda‑Tota Agnieszka, Zacharski Dawid, Pilch‑Kocjan Marzena, Barakoński Marek, Nowak Edyta, Daros Tomasz
  • Okręg nr 14 (Nowy Sącz): Smarduch Weronika, Lachowicz Piotr, Ruchała Elżbieta, Kochan Witold, Żytkowicz Barbara, Kot Jakub, Zubrzycki Szymon, Pierchlak Krzysztof, Kałucki Bogdan, Kurzawa Magdalena, Filas Lesław, Nagornik Klaudia, Skrężyna Jakub, Dawidek Maria, Zawiślan Jan, Cepiga Kinga, Bochowicz Marek, Mąka Eugeniusz, Lewandowski Przemysław, Patalita Tadeusz
  • Okręg nr 15 (Tarnów): Augustyn Urszula, Ciepiela Roman, Achinger Elżbieta, Wardzała Robert, Łacna Magdalena, Pasierb Łukasz, Włudyka‑Śliwa Agnieszka, Pietras Tomasz, Stepek Sebastian, Tomasik Jacek, Jasiak Ewa, Musiał Jan, Danielewicz Agnieszka, Marzec Jarosław, Kuboń Krzysztof, Drabik Paweł, Zygadło Grzegorz, Jastrząb Oliwia
  • Okręg nr 16 (Płock): Kierwiński Marcin, Gapińska Elżbieta, Krzemiński Adam, Korajczyk‑Szyperska Agnieszka, Grabowski Grzegorz, Koźlakiewicz Maria, Kwarcińska‑Kulis Katarzyna, Baczewski Marcin, Podsędek Anna, Pogonowski Mariusz, Legięć‑Doroba Kinga, Woźnowski Rafał, Skalski Włodzimierz, Bylińska Magdalena, Klimczak Arkadiusz, Hausman‑Manista Krystyna, Kowalczyk Filip, Kraśniewska Lilianna, Pawlak Patryk, Rusinowska Beata
  • Okręg nr 17 (Radom): Kluzik‑Rostkowska Joanna, Frysztak Konrad, Michalska‑Wilk Marta, Śmietanka Tomasz, Kaczorowska Kamila, Kozłowska Monika, Piekarski Dominik, Karpała Urszula, Gołosz Anita, Górski Rafał, Czerwiec Ewa, Ryciak‑Pospischil Bożena, Tyczyński Mateusz, Tokarski Adam, Łaskarzewska Małgorzata, Kośla Paweł, Giziński Bartosz, Ruszczyk Leszek
  • Okręg nr 18 (Siedlce): Gasiuk‑Pihowicz Kamila, Mroczek Czesław, Domańska Danuta, Popielarz Mariusz, Cichoń Alicja, Araszkiewicz Tomasz, Cendrowska Marzena, Kuźniarski Jacek, Osiński Maciej, Wójcik Maciej, Skrzecz Anna, Landzberg Marek, Gałecka Agata, Stępień Krzysztof, Jastrzębowska Jolanta, Dziadak Ryszard, Zakrzewski Sławomir, Gniazdowski Emil, Trzpil Izabela, Obłudka Mateusz, Banach Elwira, Kałczyński Igor, Betlejewski Hubert, Szydłowska Ewa
  • Okręg nr 19 (Warszawa): Tusk Donald, Zielińska Urszula, Gajewska Aleksandra, Lubnauer Katarzyna, Domański Andrzej, Piekarska Katarzyna, Szczerba Michał, Strzałkowski Krzysztof, Łoboda Dorota, Rakowski Ludwik, Jachira Klaudia, Poncyljusz Paweł, Michalec Beata, Dąbrowska Alicja, Zakrzewska Małgorzata, Mahor Marian, Auksel‑Sekutowicz Anna, Dziekanowski Dariusz, Borowska Agnieszka, Pociej Aleksander, Wyrwał Agnieszka, Skolimowski Krzysztof, Lech Paweł, Żuber‑Zielicz Małgorzata, Kościelnik Sebastian, Wojciechowska Magdalena, Aziz Oliwia, Wojda Paweł, Siddique‑Olesiejuk Mahbub Hossain, Szymańska Małgorzata, Berent Jakub, Poręba Mira, Portasiewicz Grzegorz, Zalewska Mariola, Świeżawska Anna, Kasiewicz Magdalena, Maliszewski Bogdan, Samczyk Anna, Kutwin Michał, Roguska Magdalena
  • Okręg nr 20 (okręg podwarszawski): Grabiec Jan, Gajewska Kinga, Lasek Maciej, Brzezińska Anna, Rozenek Andrzej, Piskorz Elżbieta, Kandyba Piotr, Zbińkowska Dorota, Kapusta Krzysztof, Żebrowska‑Piotrak Małgorzata, Niewitecka Renata, Sieradzki Rafał, Degowska Ewelina, Czarnowski Jacek, Kaznowski Mirosław, Kalata Edyta, Siekierko Paweł, Gwizdalska Anna, Zarzycki Leszek, Zalewska Anna, Kalinowski Dariusz, Jackowicz Iwona, Trzaskowski Wojciech, Bornowska Katarzyna
  • Okręg nr 21 (Opole): Siemoniak Tomasz, Jazłowiecka Danuta, Zembaczyński Witold, Jurek Monika, Miller Rajmund, Kamińska Barbara, Masełko Paweł, Ogłaza Szymon, Wilczyński Ryszard, Gronek‑Kałuża Ludwika, Gabruk Agnieszka, Nowak Artur, Michałek Krzysztof, Gądek‑Radwanowska Marzanna, Soczyński Piotr, Mielec Piotr, Łuczkiewicz Lilianna, Żyłka Janusz, Godyla Szymon, Rudy Dragomir, Szymkowicz Alicja, Koczur Paulina, Kubalańca Leokadia, Kostuś Tomasz
  • Okręg nr 22 (Krosno): Frydrych Joanna, Rząsa Marek, Piotrowski Marcin, Dziurawiec Marzena, Kłak Krzysztof, Łąka Szczepan, Holcman‑Fidor Iwona, Zych Jan, Leja Łucja, Kuliga Bogdan, Podyma Józef, Januszczyk Maria, Dudek Artur, Kostka Grażyna, Feruś Ewelina, Janocha Klaudia, Biały Tomasz, Kendryna Adam, Kowalski Zdzisław, Chludziński Marek, Możdżeń Bogna, Pikul Antoni
  • Okręg nr 23 (Rzeszów): Kowal Paweł, Skowrońska Krystyna, Wiśniewski Jacek, Bieniasz Błażej, Czachor‑Kustra Bogusława, Lipczyński Krzysztof, Butryn Renata, Czwal Sławomir, Potańska Grażyna, Gdański Józef, Cyran Tomasz, Możdżeń Zbigniew, Krajewska Aneta, Kabara‑Dziadosz Marta, Karkut Michał, Trofiniak Krzysztof, Feret Krzysztof, Drożdżak Maja, Kołacz Roman, Kawalec‑Pałka Agata, Bukowski Dariusz, Lignar Tomasz, Niedzielski Rafał, Krasoń Sławomir, Turek Dominik, Czechowicz‑Dulian Magdalena, Owsiany Urszula, Paluch Katarzyna, Sztaba‑Cholewa Małgorzata, Gawlik Zdzisław
  • Okręg nr 24 (Białystok): Truskolaski Krzysztof, Łepkowska‑Gołaś Alicja, Tyszkiewicz Robert, Augustyn Anna, Niedźwiedzki Jacek, Den Jolanta, Czykwin Eugeniusz, Tyszko‑Dubow Walentyna, Nikitorowicz Zbigniew, Musiuk Adam, Borowski Jarosław, Lisek Joanna, Dąbrowski Marek, Sitarska Agnieszk, Juchnik Adam, Ancipiuk Maria, Doliwa Stanisław, Piętka Aleksandra, Wiszniewski Cezary, Formejster Milena, Krassowska Marta, Kołowska Iwona, Wodzielak Krystian, Żyro‑Kossakowska Agnieszka, Raś Andrzej, Kaszyńska Danuta, Łapszo Piotr, Kułakowski Jerzy
  • Okręg nr 25 (Gdańsk): Pomaska Agnieszka, Karnowski Jacek, Kołodziejczak Magdalena, Adamowicz Piotr, Chmiel Małgorzata, Gabriel Patryk, Rybicka Małgorzata, Borowczak Jerzy, Sobczyńska Monika, Weryszko Marek, Augustyn Mirosław, Filipowicz Paulina, Widz Piotr, Niemczyk-Bałtowska Karolina, Ryś Przemysław, Chojna Dorota, Rowiński Dariusz, Schulz Maria, Bauć Piotr, Stasiński Marcin, Nitza Iwona, Borusewicz Kinga, Sarnowski Józef, Wałęsa Jarosław
  • Okręg nr 26 (Gdynia): Nowacka Barbara, Konwiński Zbigniew, Krzywonos-Strycharska Henryka, Budnik Marek, Wawrowska Danuta, Plocke Kazimierz, Mielewczyk Iwona, Aziewicz Tadeusz, Stępień Bożena, Lamczyk Stanisław, Siemaszko Rafał, Wiercińska Jolanta, Łuczycka Krystyna, Koniarska Beata, Szroeder Jaromir, Haase Olga, Skrzypiński Longin, Wojtunik Anna, Block Wojciech, Cerkowska-Markiewicz Adriana, Fopke Tomasz, Bysewska Teresa, Wojtowicz Konrad, Matkowski Błażej, Laskowska-Bobula Sylwia, Dróżdż Zbigniew, Rek Danuta, Czucha Zdzisław
  • Okręg nr 27 (Bielsko-Biała): Nykiel Mirosława, Pępek Małgorzata, Tajner Apoloniusz, Szarek Marcin, Tomczykiewicz Maciej, Łukowicz Beata, Major Przemysław, Piegzik-Izydorczyk Dorota, Hudziec Janusz, Ryplewicz Rafał, Borowik Elżbieta, Pawłowski Janusz, Kupczak-Wiśniowska Bogusława, Ślęk Marcin, Smyrski Mateusz, Jędrusik Joanna, Jafernik Bronisław, Tucka-Marek Agata
  • Okręg nr 28 (Częstochowa): Leszczyńa Izabela, Szewiński Andrzej, Salwierak Marta, Podlejski Klemens, Pochodnia Beata, Witek Przemysław, Belka-Domińczyk Judyta, Korzeniec Marcin, Rekwirewicz Joanna, Bąk Przemysław, Włuka Czesława, Ignacyk Łukasz, Kardas-Bernaś Ewa, Banaś Łukasz
  • Okręg nr 29 (Gliwice): Szumilas Krystyna, Gzik Marek, Golbik Marta, Głogowski Tomasz, Filipkowska Agnieszka, Olichwer Tomasz, Staniszewski Michał, Bryś-Szczygieł Teresa, Pilot Andrzej, Grabiec Michał, Polak Teresa, Piasecka Aleksandra, Marciniak Jarosław, Kostrzeawa Hanna, Niezgoda Wojciech, Bartosiewicz Wiktoria, Schenk Sandra, Kobylinski Paweł
  • Okręg nr 30 (Rybnik): Gadowski Krzysztof, Lenartowicz Gabriela, Krząkała Marek, Gaszka Anna, Duży Mirosław, Kieca Mieczysław, Widawska Alicja, Wolnik Grzegorz, Ligas Jarosław, Gabryś Bartłomiej, Buchta Aleksandra, Krzanicki Daniel, Pilarśka Irena, Mrukwa Krystian, Piekoszowska Weronika, Szweda-Piguła Anna, Żołędziewska Agata, Owczarek Kamil
  • Okręg nr 31 (Katowice): Budka Borys, Rosa Monika, Król Wojciech, Koszutska Urszula, Makowski Jarosław, Kołodziej Ewa, Ściebiorowski Łukasz, Wieczorek Artur, Zaborowski Zbyszek, Zasada-Chorab Anna, Czarnota Wojciech, Bednarz Alina, Zimnik Aleksandra, Respondek Łukasz, Siwiec-Magielnicka Karina, Wichura Dorota, Koczorowski Bogdan, Gościniak Małgorzata, Gmerczyńska Dorota, Wnęk-Gabor Barbara, Kiółbasa Alicja, Puchalski Dawid, Lewandowska Aleksandra, Słupik Tomasz
  • Okręg nr 32 (Sosnowiec): Saługa Wojciech, Dolniak Barbara, Bochenek Mateusz, Stachowicz Katarzyna, Mazur Mirosław, Dudziński Krzysztof, Szota Ewa, Banaś Zdzisław, Jelonek Iwona, Węgrzynowicz Marek, Wąsowicz Teresa, Piłka Grzegorz, Zakrzewska-Zamora Anna, Kulik Grażyna, Smółka Bartosz, Liegmann Elżbieta, Maj Edyta, Kleszczewski Jarosław
  • Okręg nr 33 (Kielce): Okła-Drewnowicz Marzena, Gierada Artur, Madioury Jolanta, Pietrzczyk Lucjan, Iwan Barbara, Gągorowski Sławomir, Sawicka Kinga, Zwierzchowski Wojciech, Bryk Józef, Kański Rafał, Bydłosz Andrzej, Lasota Ewa, Mitka-Marszalik Hanna, Bartyzel Aleksandra, Żurek Kamil, Mazurczak Wiktoria, Puchalska Maria, Lamberska Wioletta, Molenda Marcin, Satora Dorota, Celebański Sławomir, Kowalczyk Monika, Ciosk-Komorowska Karina, Andzela Aleksander, Feldman Michał, Skowroński Jakub, Mańko Halina, Kaniewska Żanet, Witka Jacek, Janda Krzysztof, Kocia Barbara, Giertych Roman
  • Okręg nr 34 (Elbląg): Protas Jacek, Gelert Elżbieta, Gorczyca Stanisław, Królak Katarzyna, Szauer Mateusz, Sycz Natalia, Grabowska-Kuśmirczuk Monika, Mrozinska Iwona, Ruda Elżbieta, Śniecikowski Wiesław, Turlej Robert, Grodowska Alicja, Bidziński Karol, Bagiński Andrzej, Piechotka Jarosław, Zabłocka Elżbieta
  • Okręg nr 35 (Olsztyn): Cichoń Janusz, Wojciechowska Anna, Papke Paweł, Śląska-Żyśk Wioletta, Pampuch Mirosław, Sobiech Katarzyna, Wypij Michał, Lewkowicz Magdalena, Ofierska Małgorzata, Homza Zbigniew, Olszewski Wacław, Chmieliński Igor, Wrochna Ewa, Żulczyk Wojciech, Kiełczewska Aleksandra, Glinka Adrian, Kot Anna, Szpejewska Jolanta, Wielgat Marta, Wróbel Maciej
  • Okręg nr 36 (Kalisz): Urbaniak Jarosław, Pawliczak Karolina, Rusiecki Grzegorz, Łuczak Alicja, Pałka-Szydło Beata, Rozum Dariusz, Witczak Mariusz, Adamczak Arleta, Tyc Marcin, Wysocka-Balcerek Małgorzata, Radek-Rogozińska Grażyna, Panowicz Ewa Maria, Wyremblewska-Korzyniewska Urszula, Sierakowski Albert, Dziubka Ewa, Machowiak Adriana, Nowicki Jakub, Dajewska Sandra, Lis Karol, Szczygieł Jakub, Świderska Anna, Wardeński Karol, Linke Paweł, Henczyca Bożena
  • Okręg nr 37 (Konin): Kołodziejczak Michał, Nowak Tomasz, Niszczak-Sieradzka Inez, Gruszczyński Piotr, Politańska Agnieszka, Rybarski Piotr, Iwańczuk Ernest, Rezgui Agata, Pilarski Ryszard, Sarnowska-Czajka Beata, Przyjemski Marek, Marchlewska Anna, Lisiecki Marek, Nowak Anna, Młynarczyk Dariusz, Kaczmarek Paulina, Ejma Marek, Lewandowski Krzysztof
  • Okręg nr 38 (Piła): Rutnicki Jakub, Janyska Maria, Głowski Piotr, Magda Marta, Szopiński Henryk, Czopek Ewa, Woźniak Katarzyna, Renn Przemysław, Urbański Adrian, Przybylak Michał, Szymczak Filip, Szukajło Wioletta, Kułakowska Magdalena, Kozicz Aleksander, Florysiak Małgorzata, Erenc Szymon, Matusiak Tomasz, Górny Sławomir
  • Okręg nr 39 (Poznań): Szłapka Adam, Kierzek-Koperska Katarzyna, Bosacki Marcin, Rotnicka Jadwiga, Zawieja Bartosz Józef, Sokołowska Tatiana, Nawrocka Elżbieta, Wieloch Mirosław, Przybylska Patrycja, Sterczewski Franciszek, Mazurek Marta, Zenka-Podlaszewska Dominika, Brylewski Maciej, Karczewska-Krzemińska Beata, Lisiecka-Pawełczak Maria, Stasiak Michał, Szymczak Zuzanna, Garsztka Przemysław, Ganowicz Grzegorz
  • Okręg nr 40 (Koszalin): Arłukowicz Bartosz, Słowik Przemysław, Grygorcewicz Barbara, Hok Marek, Zientarski Piotr, Rak Renata, Suski Paweł, Miszke Magdalena, Chałat Dorota, Bańkowska Anna, Młynarczyk Łukasz, Siwek Karolina, Kozłowski Jacek, Sekuła Elżbieta, Marcinkowski Jacek, Tałaj Sebastian
  • Okręg nr 41 (Szczecin): Nitras Sławomir, Filiks Magdalena, Marchewka Arkadiusz, Kalina Teresa, Łącki Artur, Jabłońska Elżbieta, Napieralski Grzegorz, Nowak Anna, Pańka Urszula, Pieczyńska Magdalena, Jurewicz Anita, Siarkiewicz Zygmunt, Fedeńczak Adam, Bodek Michał, Schneider Maria, Wancerz Agnieszka, Kupczyk Katarzyna, Drozdowski Józef, Sosnowska Magdalena, Jaskulski Patryk, Panna Robert, Kiryluk Beata, Fate Shivan, Żyto Natalia.

Kandydaci do Senatu 2023. Koalicja Obywatelska. Skład Paktu Senackiego

W niedzielę 15 października Polacy wybiorą również swoich przedstawicieli do Senatu. Głosowanie odbędzie się w jednomandatowych okręgach wyborczych - tych jest łącznie 100. Jak ogłoszono we czwartek 17 sierpnia 2023, Platforma Obywatelska w wyborach do Izby wyższej parlamentu wystawi swoich kandydatów w ramach Paktu senackiego. Jakie nazwiska znalazły się na listach wyborczych do Senatu PO?

  • Okręg nr 2 (Jelenia Góra): Zawiła Marcin
  • Okręg nr 4 (Wałbrzych): Kołacz-Leszczyńska Agnieszka
  • Okręg nr 7 (Wrocław): Schetyna Grzegorz
  • Okręg nr 8 (Wrocław): Zdrojewska Barbara
  • Okręg nr 9 (Bydgoszcz): Kobiak Andrzej
  • Okręg nr 10 (Inowrocław): Brejza Ryszard
  • Okręg nr 11(Toruń): Lenz Tomasz
  • Okręg nr 14 (Puławy): Rajchel Jan
  • Okręg nr 19 (Zamość): Lipiec Marek
  • Okręg nr 21 (Gorzów Wielkopolski): Komarnicki Władysław
  • Okręg nr 23 (Łódź): Dunin Artur
  • Okręg nr 27 (Sieradz): Ryt Dorota
  • Okręg nr 31 (Olkusz): Małodobry Grzegorz
  • Okręg nr 32 (Kraków): Fedorowicz Jerzy
  • Okręg nr 33 (Kraków): Klich Bogdan
  • Okręg nr 34 (Bochnia): Korta Adam
  • Okręg nr 36 (Nowy Targ): Waksmundzki Bogusław
  • Okręg nr 40 (Legionowo): Hibner Jolanta
  • Okręg nr 42 (Warszawa): Borowski Marek
  • Okręg nr 43 (Warszawa): Kidawa-Błońska Małgorzata
  • Okręg nr 44 (Warszawa): Bodnar Adam
  • Okręg nr 51 (Nysa): Jannuziewicz Tadeusz
  • Okręg nr 53 (Kędzierzyn-Koźle): Godyla Beniamin
  • Okręg nr 56 (Rzeszów): Kaźmierczak Jolanta
  • Okręg nr 58 (Przemyśl): Woś Adam
  • Okręg nr 61 (Bielsk Podlaski): Snarski Sławomir
  • Okręg nr 62 (Słupsk): Kleina Kazimierz
  • Okręg nr 64 (Gdynia): Rybicki Sławomir
  • Okręg nr 65 (Gdańsk): Borusewicz Bogdan
  • Okręg nr 66 (Tczew): Świlski Ryszard
  • Okręg nr 67 (Malbork): Czarnobaj Leszek
  • Okręg nr 70 (Gliwice): Frankiewicz Zygmunt
  • Okręg nr 71 (Zabrze): Bieda Halina
  • Okręg nr 72 (Jastrzębie-Zdrój): Siedlaczek Henryk
  • Okręg nr 74 (Ruda Śląska): Morawska-Stanecka Gabriela
  • Okręg nr 76 (Dąbrowa Górnicza): Małecka-Libera Beata
  • Okręg nr 77 (Sosnowiec): Sekuła Joanna
  • Okręg nr 78 (Bielsko-Biała): Gorgoń-Komor Agnieszka
  • Okręg nr 84 (Elbląg): Wcisła Jerzy
  • Okręg nr 86 (Olsztyn): Kaliszuk Ewa
  • Okręg nr 87 (Ełk): Piotrowska Jolanta
  • Okręg nr 88 (Piła): Szejnfeld Adam
  • Okręg nr 90 (Swarzędz): Dzikowski Waldy
  • Okręg nr 91 (Poznań): Grupiński Rafał
  • Okręg nr 94 (Leszno): Ziemniak Wojciech
  • Okręg nr 95 (Ostrów Wielkopolski): Matecka Ewa
  • Okręg nr 96 (Kalisz): Pęcherz Janusz
  • Okręg nr 97 (Szczecin): Grodzki Tomasz
  • Okręg nr 98 (Stargard): Kochan Magdalena
  • Okręg nr 99 (Kołobrzeg): Gromek Janusz
  • Okręg nr 100 (Koszalin): Gawłowski Stanisław.
d46b04l

Wybory parlamentarne odbywają się co 4 lata. Jak zapowiadają rządzący, w tym roku ich termin zbiegnie się z terminem ogólnopolskiego referendum. Lokale wyborcze 15 października będą czynne od 7:00 do 21:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46b04l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46b04l
Więcej tematów