Trwa ładowanie...
d3dzt8g

Kto w Koalicji Polskiej oprócz PSL? Jarosław Kalinowski podaje nazwiska

Panu Gowinowi odpowiadam szybko i zdecydowanie: "nie" - stwierdza Jarosław Kalinowski z PSL, pytany o ugrupowania i osoby, które mogą dołączyć do Koalicji Polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jarosław Kalinowski
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jarosław Kalinowski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3dzt8g

- Fundamentalną zasadą dla nas, której nigdy nie przekroczymy, jest przestrzeganie zasad państwa prawa. Pan Gowin dawno już to przekroczył i nie ma powrotu dla niego - powiedział Jarosław Kalinowski na antenie RMF FM, w odpowiedzi na pytanie, czy w centrowo-chrześcijańskiej koalicji ludowców znajdzie się miejsce dla Porozumienia Jarosława Gowina. Wicepremier w mediach społecznościowych chwalił decyzję PSL i sugerował możliwość współpracy.

Równie stanowczo stwierdził, że w zaproponowanej w weekend przez Władysława Kosiniaka-Kamysza koalicji, nie widzi miejsca dla byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

- Natomiast z Ludwikiem Dornem zawsze mi się sympatycznie rozmawiało - zaznaczył polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.

d3dzt8g

Zobacz także: „Bardzo ryzykowana decyzja”. Kwaśniewski o wyjściu PSL z Koalicji Europejskiej

- Nie odżegnuję się od Koalicji Europejskiej. Osiągnęła dobry wynik 38 procent. Ale PiS zmobilizował skutecznie wyborców i nas znacząco wyprzedził - powiedział były europoseł PSL.

Zaznaczył też, że jego ugrupowanie nigdy nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

d3dzt8g

Na pytanie, czy Koalicja Polska wyklucza współpracę z PO, gość Roberta Mazurka odpowiada: prosta kontynuacja Koalicji Europejskiej w wyborach parlamentarnych w Polsce, jest niemożliwa.

- Ale nie wykluczamy startu z PO. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec czerwca, kiedy będziemy mieli wyłożone wszystkie karty na stół - podkreślił Jarosław Kalinowski.

"Pawlak 'o jajach'? Najbardziej chyba sobie zaszkodził"

- Odpowiadając koledze Pawlakowi, to chyba najbardziej sobie zaszkodził, tym co opublikował - tak Kalinowski skomentował z kolei ujawnienie przez Waldemara Pawlaka swojego przemówienia z sobotniej Rady Naczelnej PSL.

d3dzt8g

Spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Pawlak mówił m.in. że Stronnictwo "albo ma kręgosłup i jaja" i potrafi robić politykę, albo "się trzęsie".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dzt8g

Podziel się opinią

Share

d3dzt8g

d3dzt8g
Więcej tematów