Trwa ładowanie...

Gowin chwali decyzję PSL. Ma dla ludowców propozycję

Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że PSL opuszcza Koalicję Europejską. Na decyzję szefa PSL zareagował wicepremier Jarosław Gowin. Ocenił, że jest ona "słuszna". Na koniec zadał pytanie - czemu nie pójdziecie z nami?
Share
Gowin pyta, czemu PSL nie połączy sił ze Zjednoczoną Prawicą
Gowin pyta, czemu PSL nie połączy sił ze Zjednoczoną Prawicą Źródło: East News, Fot: East News
d18b7qb

Szef PSL zapowiedział, że jego partia stworzy samodzielny blok ugrupowań, z którymi wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu. To pierwszy rozłam w Koalicji Europejskiej. - Nie udało się wygrać wyborów, wspólnota celu nie wystarczyła. Wojna religijna zmieniła wynik tych wyborów - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Gowin: To słuszna decyzja

Decyzję podjętą przez PSL skomentował wicepremier Jarosław Gowin. - Słuszna decyzja PSL o wyjściu z Koalicji Europejskiej i budowaniu bloku ludowo-chadeckiego - ocenił. - Ale w takim razie skąd deklaracja uczestnictwa w tworzeniu opozycyjnego bloku do senatu? - zapytał.

d18b7qb

Czytaj też: Rzecznik PO: nie traktujemy decyzji PSL jako odejścia

Gowin sugeruje, aby PSL dołączył do... Zjednoczonej Prawicy. - Jeśli tworzy się blok centrowo-chadecki, to dlaczego do senatu nie iść ze Zjednoczoną Prawicą? - pyta retorycznie.

PSL tworzy "Koalicję Polską"

Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że PSL może utworzyć z innymi partiami opozycji wspólną listę kandydatów do Senatu. Nowy blok przybrał nazwę Koalicja Polska. Jak mówi szef PSL, zaprasza wszystkich "zwolenników centrum" i "konserwatystów", tych, którzy "nie chcą wojny religijnej, nie chcą skrętu w lewo", ale wyznają "wartości chrześcijańskie".

Czytaj też: PSL odłącza się do Koalicji Europejskiej. Nie chcą wojny religijnej

d18b7qb

Podziel się opinią

Share
d18b7qb
d18b7qb
Więcej tematów