ycipk-fl3i2h
ycipk-fl3i2h

Krzysztof Łapiński - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta RP od 2017 roku PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Podziel się
ycipk-fl3i2h

Krzysztof Łapiński to pochodzący z Warszawy polityk i samorządowiec, od 2002 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością, poseł w latach 2015-2017, później rzecznik prasowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz sekretarz stanu kancelarii prezydenckiej.

Krzysztof Łapiński – informacje ogólne

Krzysztof Paweł Łapiński urodził się w Warszawie w 1978 roku, ukończył kierunek nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim w 2004 roku, następnie studia podyplomowe na kierunku public relations w 2009 roku. Działał jako radny i poseł, politycznie związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Krzysztof Łapiński – działalność polityczna

Politolog Krzysztof Łapiński od 2002 roku jest związany politycznie z partią Prawo i Sprawiedliwość, działał w biurze prasowym klubu parlamentarnego, pracował także jako rzecznik prasowy Zbigniewa Wassermanna od 2006 roku. Dalsza aktywność polityczna Łapińskiego wiązała się z pracą w centrali partyjnej, rozpoczął ją w 2008 roku, natomiast od 2014 roku pełnił funkcję zastępcy rzecznika prasowego partii, którym był wtedy Marcin Mastalerek.

ycipk-fl3i2h

Zaangażowanie polityczne Krzysztofa Łapińskiego związane też było z pracą na stanowisku radnego warszawskiego osiedla Grochów Północny między 2002 a 2010 rokiem, a w latach 2014-2015 Pragi-Południe.

Wystartował w wyborach do Sejmu VII kadencji i udało mu się zdobyć mandat poselski. Przez część swojej kadencji Krzysztof Łapiński przewodniczył Polsko-Estońskiej Grupie Parlamentarnej, był zastępcą przedstawiciela Delegacji Sejmu i Senatu do ZP NATO, należał też do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, a także Komisji Spraw Zagranicznych. Ze stanowiska posła zrezygnował 11 maja 2017 roku, gdy został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko sekretarza stanu Kancelarii Prezydenta RP oraz prezydenckiego rzecznika prasowego.

ycipk-fl3i2h
Data urodzenia

26.06.1978

Miejsce urodzenia

Warszawa

Profesja

polityk

Partie
ycipk-fl3i2h
ycipk-fl3i2h