Trwa ładowanie...
d3vqyq5

Krzysztof Łapiński

Najnowsze informacje
1.7
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Partie:
d3vqyq5
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF, fot: Darek Delmanowicz

Krzysztof Łapiński to pochodzący z Warszawy polityk i samorządowiec, od 2002 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością, poseł w latach 2015-2017, później rzecznik prasowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz sekretarz stanu kancelarii prezydenckiej.

Krzysztof Łapiński – informacje ogólne

Krzysztof Paweł Łapiński urodził się w Warszawie w 1978 roku, ukończył kierunek nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim w 2004 roku, następnie studia podyplomowe na kierunku public relations w 2009 roku. Działał jako radny i poseł, politycznie związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Krzysztof Łapiński – działalność polityczna

Politolog Krzysztof Łapiński od 2002 roku jest związany politycznie z partią Prawo i Sprawiedliwość, działał w biurze prasowym klubu parlamentarnego, pracował także jako rzecznik prasowy Zbigniewa Wassermanna od 2006 roku. Dalsza aktywność polityczna Łapińskiego wiązała się z pracą w centrali partyjnej, rozpoczął ją w 2008 roku, natomiast od 2014 roku pełnił funkcję zastępcy rzecznika prasowego partii, którym był wtedy Marcin Mastalerek.

Zaangażowanie polityczne Krzysztofa Łapińskiego związane też było z pracą na stanowisku radnego warszawskiego osiedla Grochów Północny między 2002 a 2010 rokiem, a w latach 2014-2015 Pragi-Południe.

Wystartował w wyborach do Sejmu VII kadencji i udało mu się zdobyć mandat poselski. Przez część swojej kadencji Krzysztof Łapiński przewodniczył Polsko-Estońskiej Grupie Parlamentarnej, był zastępcą przedstawiciela Delegacji Sejmu i Senatu do ZP NATO, należał też do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, a także Komisji Spraw Zagranicznych. Ze stanowiska posła zrezygnował 11 maja 2017 roku, gdy został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko sekretarza stanu Kancelarii Prezydenta RP oraz prezydenckiego rzecznika prasowego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vqyq5
d3vqyq5
d3vqyq5
Więcej tematów
d3vqyq5