Trwa ładowanie...
d3va4sn

Były rzecznik prezydenta skomentował wynik wyborów. "Kampania PiS pozostawia wiele do życzenia"

"Prawo i Sprawiedliwość wygrało czwarte wybory z rzędu, ale teraz będzie musiało wytłumaczyć wyborcom, dlaczego wynik odbiega od sondaży, jest niższy" - zaznaczył Krzysztof Łapiński. Zdaniem byłego rzecznika prezydenta PiS popełnił kilka błędów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Łapiński uważa, że premier był bohaterem kampanii PiS
Krzysztof Łapiński uważa, że premier był bohaterem kampanii PiS (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3va4sn

"Kampania PiS pozostawia wiele do życzenia. Nie będzie się kojarzyć z nowymi, oryginalnymi pomysłami, dynamiką i skutecznością jaka była w dwóch zwycięskich kampaniach 2015 roku" - skomentował wstępne wyniki wyborów w komentarzu dla portalu 300polityka.pl Krzysztof Łapiński.

Były rzecznik prezydenta uznał, że "Prawo i Sprawiedliwość wygrało czwarte wybory z rzędu, ale teraz będzie musiało wytłumaczyć wyborcom, dlaczego wynik odbiega od sondaży, jest niższy". "PiS powinno wiele miesięcy temu tłumaczyć, że wybory samorządowe ze względu na ich specyfikę są dla partii bardzo trudne i nie należy oczekiwać wyniku takiego jak w ostatnich wyborach parlamentarnych czy sondażach" - zaznaczył.

d3va4sn

Jak dodał, jej bohaterem z pewnością jest Mateusz Morawiecki, który wykonał "tytaniczną pracę" i "dzięki któremu udało się wygrać". Łapiński zaznaczył, że pomógł mu w tym Kaczyński, bagatelizując sprawę taśm i udzielając mu pełnego poparcia.

Zobacz także: Michał Kamiński: Tusk pokazał Mateuszkowi, gdzie jego miejsce

- Błędem kampanii Prawa i Sprawiedliwości był zbyt późne wyjście z przekazem o konieczności dobrej współpracy rządu i samorządu. Ten przekaz był widoczny w ostatnich kilkunastu dniach kampanii w przemówieniach premiera i prezesa PiS - dodał.

d3va4sn

I zaznaczył, że wybory samorządowe są "testem, podobnie jak wybory europejskie, przed główną rozgrywką jaką za rok będą wybory parlamentarne". "Wtedy zwycięzcą będzie tylko ta partia (partie), która będzie rządzić czy współrządzić. To wtedy rozstrzygnie się najważniejsza batalia" - stwierdził Krzysztof Łapiński.

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3va4sn

Podziel się opinią

Share

d3va4sn

d3va4sn
Więcej tematów