Trwa ładowanie...

KRRiT odrzuciła skargę prezydenta Dudy. Chodzi o materiał "Wiadomości" TVP, a w zasadzie jego brak

Kancelaria Andrzeja Dudy domagała się wyjaśnień od KRRiT na temat głównego wydania "Wiadomości" z 12 czerwca. Rada przeanalizowała materiały i odrzuciła skargę. Wytłumaczono, że tego dnia ramówka była krótsza ze względu na Mundial w Rosji.

Share
KRRiT odrzuciła skargę prezydenta Dudy. Chodzi o materiał "Wiadomości" TVP, a w zasadzie jego brak
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2fpu48

O sprawie pisaliśmy 12 czerwca. "Wiadomości" TVP zapomniały o Andrzeju Dudzie. Było o wygranej Polski z Litwą, stanie trawy na rosyjskich stadionach, o wyprawkach szkolnych, inwestycjach Orlenu i o Patryku Jakim. Ale nie było słowa o 15 pytaniach referendalnych Andrzeja Dudy. Bo "Wiadomości" TVP przemilczały ten temat.

Kancelaria Prezydenta domagała się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji "stosownych działań" wobec TVP. Ale Rada odrzuciła skargę Andrzeja Dudy - podała Gazeta.pl.

KRRiT odpowiada na skargę Dudy. "Wystarczający zakres i tryb"

"Obowiązek informacyjny został przez publicznego nadawcę zrealizowany w wystarczającym zakresie i w dopuszczalnym trybie" - wyjaśniła Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT. Nastąpiło to po "szczegółowej analizie materiałów przekazanych przez TVP SA oraz wyjaśnieniach nadawcy". Wyjaśniono, że informacje o pytaniach referendalnych pojawiły się w TVP.

d2fpu48

"W związku z ramówką mundialową ‘Wiadomości’ były tego dnia krótsze. Równolegle, w innych programach, zostały podane szczegółowe relacje z wydarzenia. Ogłoszenie propozycji pytań referendalnych było transmitowane na żywo przez TVP Info. Informacje na ten temat były również przekazywane w innych audycjach informacyjnych, takich jak ‘Teleexpress’, ‘Panorama’ oraz serwisy TVP Info. Dodatkowo dokładny i pogłębiony materiał ukazał się w ‘Wiadomościach’ następnego dnia” - czytamy w oświadczeniu.

12 czerwca Andrzej Duda przedstawił propozycję pytań referendalnych. Odbiły się one szerokim echem wśród polityków, komentatorów i dziennikarzy. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek wyjaśniła, że to tylko propozycja, ale należy nad nią już teraz dyskutować.

"Wiadomości" TVP nie podały informacji o pytaniach referendalnych. Głównym tematem dnia był mecz reprezentacji Polski. Nasz zespół wygrał 4:0 z Litwą. Potem "Wiadomości" pokazały materiał o mundialu w Rosji, rządowym wsparciu wyprawek szkolnych, sukcesie polskich uczelni, rekordowych inwestycjach Orlenu, lepszej kontroli nad przestępcami i dywagacje o tym, kto chce rezygnacji Patryka Jakiego.

Osoba prezydenta Andrzeja Dudy pojawiła się w tym dniu w "Wiadomościach" aż 2 razy. W pierwszym wejściu pokazano go, jak cieszy się z wygranej Polski. Potem Duda pojawił sie przy okazji materiału o pierwszym święcie Służby Ochrony Państwa.

d2fpu48

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d2fpu48

Podziel się opinią

Share
d2fpu48
d2fpu48
Więcej tematów