Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP zapomniały o Andrzeju Dudzie. Materiału o propozycjach pytań referendalnych nie było

Było o wygranej Polski z Litwą, stanie trawy na rosyjskich stadionach, o wyprawkach szkolnych, inwestycjach Orlenu i o Patryku Jakim. Ale nie było słowa o 15 pytaniach referendalnych Andrzeja Dudy. "Wiadomości" TVP przemilczały ten temat.

Share
"Wiadomości" TVP zapomniały o Andrzeju Dudzie. Materiału o propozycjach pytań referendalnych nie było
Źródło: tvp
d46ps14

Prezydent Andrzej Duda przedstawił propozycję pytań referendalnych. Ostateczny ich kształt poznamy, kiedy do Senatu trafi wniosek dotyczący referendum. W pierwszym pytaniu, Polacy odpowiedzą czy są za zmianą konstytucji lub nowelizacją obecnej. Drugie i trzecie pytanie dotyczą wprowadzenia w konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany w konstytucji oraz zorganizowania go na wniosek miliona obywateli.

Prezydent Andrzej Duda zaproponował też, aby w preambule konstytucji odwołać się do "ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy" i zagwarantowania ochrony praw nabytych, jak program 500 plus oraz prawo do emerytury dla kobiet w wieku 60 lat i mężczyzny mających 65 lat.

d46ps14

Propozycje Dudy odbiły się szerokim echem wśród polityków, komentatorów i dziennikarzy. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek wyjaśniła, że to tylko propozycja, ale należy nad nią już teraz dyskutować.

Prezydent Duda znów ustawiony w szeregu przez TVP

Ale "Wiadomości" TVP najwidoczniej zapomniały o radzie polityka PiS. Głównym tematem dnia był oczywiście mecz reprezentacji Polski. Nasz team wygrał 4:0 z Litwą. Potem było o samym mundialu w Rosji, rządowym wsparciu wyprawek szkolnych, sukcesie polskich uczelni, rekordowych inwestycjach Orlenu, lepszej kontroli nad przestępcami i dywagacje o tym, kto chce rezygnacji Patryka Jakiego.

Ale o pytaniach referendalnych nic nie było. Żeby oddać sprawiedliwość osoba prezydenta Andrzeja Dudy pojawiła się w "Wiadomościach" aż 2 razy. W pierwszym wejściu pokazano go, jak cieszy się z wygranej Polski. Potem Duda pojawił sie przy okazji materiału o pierwszym święcie Służby Ochrony Państwa.

d46ps14

A na koniec znów był materiał o meczu i wyniku TVP. "Świetna oglądalność, która rosła do 8,243 mln widzów w ostatniej minucie. Średnia meczu 6,310 mln. Dziękujemy" - napisał na Twitterze Jacek Kurski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Paweł Mucha: nie jest prawdą, że Andrzej Duda złamał konstytucję

d46ps14

Podziel się opinią

Share
d46ps14
d46ps14
Więcej tematów