Trwa ładowanie...
d3u6h8f

Koronawirus w Polsce. Próbne egzaminy dla ósmoklasistów i maturzystów odbędą się przez internet

Nadchodzące egzaminy próbne dla ósmoklasistów oraz maturzystów mają zostać przeprowadzone przez internet. Taką decyzję ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa podjęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Próbny egzamin ósmoklasisty i próbna matura odbędą się przez internet
Koronawirus w Polsce. Próbny egzamin ósmoklasisty i próbna matura odbędą się przez internet (Getty Images, Fot: Jeff J Mitchell / Staff)
d3u6h8f

Egzaminy próbne będą przeprowadzone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Testy dla ósmoklasistów mają odbyć się w terminie od 30 marca do 1 kwietnia. Z kolei próbna matura ma potrwać od 2 do 8 kwietnia.

Władze Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewniają, że próbne egzaminy, które zostaną przeprowadzone przez internet mają być jedynie formą ćwiczeń dla uczniów i nie są zapowiedzią przełożenia terminu właściwych testów.

- Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania - mówi w rozmowie z RMF FM rzeczniczka resortu Anna Ostrowska.

d3u6h8f

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Wszystkie arkusze próbnych egzaminów zostaną udostępnione na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniu rozpoczęcia testów.

Koronawirus w Polsce. Terminy egzaminów nie ulegają zmianie

Egzaminy ósmoklasisty zaplanowane zostały na termin od 21 do 23 kwietnia. Pisanie matur rozpocznie się zaś 4 maja.

d3u6h8f

Od 16 marca z powodu koronawirusa w Polsce pozostają zamknięte wszystkie placówki edukacyjne. Zawieszenie nauki w szkołach, przedszkolach i żłobkach ma potrwać co najmniej do 10 kwietnia.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u6h8f

Podziel się opinią

Share

d3u6h8f

d3u6h8f
Więcej tematów