Trwa ładowanie...

Koronawirus. Rząd wprowadzi kwarantannę dla wracających z wakacji?

W wakacje trochę zapomnieliśmy o pandemii i zagrożeniu, jednak koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wzrost zachorowań na świecie może spowodować, że turyści, wracający z zagranicznego urlopu, będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Taki scenariusz jest rozważany.

Share
Koronawirus. Rząd wprowadzi kwarantannę dla wracających z wakacji?Źródło: East News
d1n1v1u

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Wzrost zakażeń COVID-19 powoduje, że rząd rozważa ograniczenia dla wjeżdżających do Polski. Mieliby oni odbyć 14-dniową obowiązkową kwarantannę. Jeszcze nie zapadły kluczowe decyzje, ale wiadomo, że chodzi o podróżnych z krajów, gdzie wzrasta liczba zachorowań.

Piotr Mueller, rzecznik rządu w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że taka decyzja może zapaść na wniosek Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W "DGP" wyjaśniał, że rząd analizuje obecnie sytuację w innych krajach. "Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania" - podkreślił Mueller.

- Uczciwie mówimy o tym, że rożne kraje rozważają takie decyzje, Polska też - mówił w Polsat News. Stwierdził, że takie rozwiązanie może być wprowadzone nawet w ciągu kilku dni, jeśli będzie taka konieczność.

d1n1v1u

Decyzja ma zapaść w ciągu dwóch tygodni, ale już teraz ostrzega się przed takim ryzykiem turystów.

Koronawirus. Niepokojąca sytuacja w Hiszpanii

Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest coraz gorsza. Miesiąc temu zniesiono tam stan zagrożenia epidemicznego. Od tego czasu przybyło ponad 18 tysięcy nowych chorych, u których wykryto COVID-19. Władze obawiają się jeszcze większego wzrostu liczby chorych i dlatego zastanawiają się nad ponownym wprowadzeniem części obostrzeń oraz namawiają do tego, by przestrzegać obecnych zaleceń.

Do tej pory polskie władze jedynie zalecały unikania podróży do Katalonii, a szczególnie do Barcelony. Tymczasem Wielka Brytania już nałożyła na swoich obywateli wracających z wakacji w Hiszpanii obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Z tego powodu TUI w Wielkiej Brytanii, największy europejski operator turystyczny, poinformował w niedzielę, że postanawia odwołać wszystkie wakacje w Hiszpanii kontynentalnej do niedzieli 9 sierpnia włącznie.

Zobacz też: Warszawa wydzielona z Mazowsza? "To bardzo głupi pomysł"

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d1n1v1u

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1n1v1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n1v1u
Więcej tematów